آشنایی با شهر ایرانی در مجموعه پادکست‌های "جهانواره"
کد خبر: 1011482
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F8E
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
مدیر موزه گرمابه علی‌قلی ‌آقا وابسته به شهرداری اصفهان
رضا منجمی گفت: موزه گرمابه علی‌قلی ‌آقا با تولید مجموعه پادکست‌هایی درباره عناصر محله در شهرسازی قدیم ایران، علاقه‌مندان را با شهر ایرانی آشنا می‌کند.

:

    به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،مدیر موزه گرمابه علی‌قلی ‌آقا  وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه این مجموعه پادکست‌ها به عناصر محله در شهرسازی قدیم ایران می‌پردازد، نام آن را "جهانواره" انتخاب کرده ایم.

    وی افزود: این مجموعه پادکست‌ها به عناصر گوناگونی پرداخته که شماره اول یا همان جهان اول آن درباره گرمابه، 15 تیرماه منتشر شد.

    وی با بیان اینکه قرار است در شماره‌های بعدی مجموعه پادکست‌های جهانواره به عناصر دیگری از محلات در شهرسازی قدیم بپردازد، ادامه داد: این عناصر شامل زورخانه، محله، کاروانسرا، سقاخانه، چارسو و... خواهد بود که شماره دوم آن با موضوع زورخانه، یکم مرداد منتشر می شود.

    مدیر موزه گرمابه علیقلی آقا با اشاره به استفاده از نویسندگان و گویندگان حرفه‌ای در تولید این پادکست‌ها اظهار داشت: مخاطب پادکست‌های جهانواره افراد علاقه‌مند به این موضوعات هستند که شاید لزوماً در این حوزه متخصص هم نباشند که بر همین اساس متن پادکست‌ها تنظیم شده است.

    منجمی تصریح کرد: متن این جهانواره ها توسط متخصصان حوزه‌های گوناگون آماده و در استودیو ضبط شده که هر دو هفته یک‌بار در دو اپلیکیشن «شنوتو» و «Castbox» منتشر می‌شود.

    وی درباره اینکه آیا قرار است تنها شهر اصفهان موضوع این پادکست‌ها باشد یا به سایر شهرهای ایران نیز پرداخته خواهد شد، بیان کرد: قرار نیست محدود به شهر اصفهان باشیم و در واقع این پادکست‌ها شهر ایرانی را توصیف می‌کند و به همین دلیل نیز نام جهانواره گرفته چون صرفاً بر شهر اصفهان یا حتی ایران تأکید ندارد. در واقع ممکن است عناصری که توصیف می‌کند شامل شهرهایی مانند تبریز، شیراز، کاشان، اصفهان، در نهایت ایران و حتی فراتر از ایران باشد.

    وی با بیان اینکه مدت زمان این پادکست‌ها حدود 30 دقیقه است، افزود: زمان هر پادکست را طوری تنظیم کرده‌ایم که کوتاه باشد تا مخاطبان از شنیدن آن لذت برده و بهره مند شوند.

    گفتنی است؛ علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با فعالیت های موزه گرمابه علیقلی آقا وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان می توانند به سایت aligholiagha.ir  مراجعه کنند.

 

    

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار