اعلام 3 مصوبه مساعدتی پرداخت حقوق موقوفه برای مستاجران
کد خبر: 1011465
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F7x
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی خبر داد:
معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی از سه مصوبه جدید مساعدتی در زمينه شرايط و نحوه پرداخت حقوق موقوفه برای مستاجران آستان قدس رضوی خبر داد.

مرتضی حقیقی، معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: با موافقت توليت آستان قدس رضوي و به مناسبت میلاد با سعادت حضرت رضا(ع) در راستاي اعمال مساعدت در زمينه شرايط و نحوه پرداخت حقوق موقوفه توسط مستاجران محترم و به مناسبت ايام پر بركت دهه كرامت، مصوبات جدیدی از تاريخ 29تیر امسال قابل اجرا خواهد بود.
حقیقی با اشاره به مصوبه مساعدتی تغيير در نوع بهره برداري توسط مستاجران گفت: از ابتداي شروع دهه كرامت سال جاری به مدت سه ماه، پرداخت نقدي حقوق مربوط به تغيير نوع بهره برداري توسط مستاجران موقوفه، مشمول تخفيف نقدي 30 درصدی كل حق تقديمي تعيين شده خواهد شد و پرداخت اقساطي نیز به صورت يك ششم نقد و الباقي در 5 قسط مساوي سالانه قابل محاسبه و دريافت می باشد.
وی بیان کرد: همچنین پرداخت حقوق موقوفه از بابت اجاره معوقه كشاورزي از ابتداي دهه پر بركت كرامت امسال تا پايان شهريور ماه سال جاري، در صورت مراجعه مستأجريني كه بدهي معوق آنها از تاريخ اول فروردین 92 تا 29اسفند 98 است، پرداخت بدهي معوق آنها به نرخ همان سال ايجاد بدهي، محاسبه و تسويه خواهد شد.
حقیقی در ادامه با اشاره به چك‌ هاي برگشت خورده اعلام کرد: از ابتداي شروع دهه كرامت تا پايان شهريور ماه سال جاري، در خصوص چك‌ هاي برگشت خورده با مبلغ كمتر از يك ميليارد ريال كه سررسيد بدهي آنها از اول فروردین 93 به بعد باشد (به جز چك‌هاي مربوط به حق تقديمي واگذاري ابتدا به ساكن زمين از طريق سالن واگذاري، حق تقديمي در سررسيد و حق تقديمي اضافه متراژ) در صورتي كه مستاجرين نسبت به پرداخت بدهي خود اقدام کنند، از پرداخت خسارت تأخير تأديه معاف و جرائم ايشان بخشيده خواهد شد.
معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی تاکید کرد: پرداخت هزينه دعاوي و حقوقي از اين مصوبه مساعدتي مستثني می باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار