همکاری چین با ایران نمادی از تغییر راهبرد پکن مقابل آمریکاست
کد خبر: 1011312
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F5U
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
روزنامه چینی:
همکاری فزاینده چین با ایران در عرصه‌های مختلف نمادی از تغییر راهبرد پکن در برابر واشنگتن است و اشتیاق این کشور را برای مقاومت در برابر سیاست‌های یکجانبه آمریکا نشان می‌دهد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: روزنامه «ساوت چاینا مورنینگ پست» هنگ‌کنگ چین نوشت که همکاری فزاینده چین با ایران در عرصه‌های مختلف نمادی از تغییر راهبرد پکن در برابر واشنگتن است و اشتیاق این کشور را برای مقاومت در برابر سیاست‌های یکجانبه آمریکا نشان می‌دهد.

«ساوت چاینا» روز یکشنبه در گزارش خود آورده است که فرقی نمی‌کند در آینده چه‌کسی سکان کاخ سفید را در اختیار بگیرد هرچه می‌گذرد اشتیاق بیشتری از سوی چین برای مقابله با آمریکا دیده می‌شود.

روزنامه به شکل‌گیری جبهه‌های مختلف مقاومت در برابر آمریکا اشاره کرده و نوشته است این‌که چه‌کسی در آمریکا روی کار بیاید، شاید دیگر تفاوت زیادی نداشته باشد، زیرا جهان کاملاً متحول شده است و کشور‌هایی هستند که تمایل به مقابله با آمریکا نشان می‌دهند.

گزارش به سیاست‌های چین می‌پردازد که شکل بسیار رادیکال‌تری در برابر آمریکا گرفته است و این‌که پکن صراحتاً رودرروی آمریکا ایستاده است از سوی دیگر افزایش همکاری‌هایش با تهران نیز نشان می‌دهد که چه تحولاتی در راه است.

ساوت چاینا افزایش همکاری چین با ایران را یکی از جسورانه‌ترین تلاش‌ها از سوی پکن در راستای تحولات ژئوپولیتیک ارزیابی کرده و نوشته است: امروز دیگر کشور‌ها اعتمادشان را به واشنگتن از دست داده‌اند.

گزارش تأکید کرده است ایران و بسیاری از کشور‌های دیگر هرگز به امضای آمریکا پای یک پیمان و توافقنامه اعتماد نخواهند کرد امروز همه می‌خواهند از وابستگی خود به آمریکا بکاهند و اگر بتوانند وابستگی کمتری به تجارت آمریکا و دلار آمریکا داشته باشند.

به گزارش ایرنا، «وانگ یی» وزیر خارجه چین در گفتگو با همتای روس خود از یکجانبه‌گرایی و زورگویی آمریکا سخن به میان آورد که به نهایت رسیده است و گفت: آمریکا عقل، اعتبار و اخلاق خود را از دست داده است.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار