نیروی دریایی در مسیری ایستاده که آغاز و انتهای آن شهادت است
کد خبر: 1010865
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EyH
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
برگ‌هایی از زندگی پنج تن از شهدای دریایی ناوچه کنارک
عصر روز یک‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹ حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناور‌های نیروی دریایی ارتش در آب‌های جاسک و چابهار، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد و ۱۹ تن از دریادلان این شناور به شهادت رسیدند و ۱۵نفر نیز در این حادثه مجروح شدند. با مساعدت صمیمانه ناخدا دوم عابد ضرغامی روایتی از زندگی تا شهادت پنج شهید این حادثه، شهیدان حسین سپهری اهرمی، رضا دهقانی، مصطفی پویانفر، مهدی رازی و سیدمنصور موسوی‌نژاد آماده شد که تقدیم حضورتان می‌کنیم.
مبینا شانلو
سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین: عصر روز یک‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹ حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناور‌های نیروی دریایی ارتش در آب‌های جاسک و چابهار، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد و ۱۹ تن از دریادلان این شناور به شهادت رسیدند و ۱۵نفر نیز در این حادثه مجروح شدند. با مساعدت صمیمانه ناخدا دوم عابد ضرغامی روایتی از زندگی تا شهادت پنج شهید این حادثه، شهیدان حسین سپهری اهرمی، رضا دهقانی، مصطفی پویانفر، مهدی رازی و سیدمنصور موسوی‌نژاد آماده شد که تقدیم حضورتان می‌کنیم.

ناو استوار یکم الکترونیک سید‌منصور موسوی‌نژاد

شهید سید‌منصور موسوی‌نژاد هم یکی دیگر از دریادلانی بود که در ۲۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناور‌های نیروی دریایی ارتش در آب‌های جاسک و چابهار، شناور پشتیبانی کنارک دچار سانحه شد و به همراه تعدادی از همکاران خود در سن ۳۰ سالگی و در سالروز تولدش به شهادت رسید. موسوی‌نژاد اهل شهرستان دشتستان بود که پس از طی دوران تحصیلات و اخذ دیپلم در زادگاهش در سال ۱۳۸۹ به استخدام نیروی دریایی ارتش درآمد و پس از گذراندن دوران آموزشی در رسته تکنسین برق از آموزشگاه نظامی رشت در اسفند سال ۱۳۹۰ به پایگاه دریایی بوشهر منتقل شد. ایشان در سال ۱۳۹۷ به منطقه سوم نیروی دریایی (کنارک) منتقل شد و دقیقاً در سالروز ولادتش به شهادت رسید و آسمانی شد. حاصل زندگی مشترک این شهید یک پسر سه ساله بود. همکاران و فرماندهانش او را به ادب، مهربانی و بسیار معتقد می‌شناسند. حقیقت این است که نیروی دریایی در مسیری ایستاده که آغاز و انتهای آن شهادت است.

شهید ناو استوار دوم رضادهقانی

شهید‌رضا دهقانی در سال ۱۳۷۱ در یکی از روستا‌های شهرستان کازرون در خانواده‌ای مذهبی و متدین متولد شد.

ایشان پس از طی دوران تحصیلات و اخذ دیپلم در زادگاهش در سال ۱۳۹۳ به استخدام نیروی دریایی ارتش درآمد و پس از گذراندن دوره آموزشی در رسته تفنگدار دریایی در آموزشگاه نظامی آتگداد منجیل در اسفند ۱۳۹۴ به منطقه سوم دریایی نبوت (کنارک) منتقل و در تیپ تکاوران دریایی منجیل مشغول به خدمت شد.

این شهید بزرگوار از بدو ورود به خدمت به طور مداوم به مأموریت‌های عملیاتی اعزام می‌شد و چندین‌بار به خاطر شایستگی‌ها و رشادت‌هایش توسط سلسله مراتب فرماندهی مورد تشویق قرار گرفته بود.

رضا دهقانی در نهایت مزد همه مجاهدت‌هایش را در ۲۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ گرفت.

شهید‌رضا دهقانی بسیار منضبط و وظیفه‌شناس بود. حسن خلق و ادب او با همکاران و خانواده‌اش زبانزد خاص و عام بود، که به تازگی متأهل شده بود.

ناوبان دوم الکترونیک مهدی رازی

شهید‌مهدی رازی در سال ۱۳۶۳ در یکی از روستا‌های بخش مرکزی بوشهر متولد شد و در آغوش خانواده‌ای مذهبی پرورش یافت و پس از طی دوران متوسطه تحصیلی و اخذ مدرک دیپلم در زادگاهش در سال ۱۳۸۲ به استخدام نیروی دریایی ارتش درآمد. رازی پس از گذراندن دوره رسته‌ای تکنسین برق سنگین در آموزشگاه نظامی رشت در سال ۱۳۸۴ به پایگاه دریایی بوشهر منتقل شد و در واحد‌های مختلف سطحی مشغول به ادامه خدمت بود. ایشان در سال ۱۳۹۷ به منطقه سوم نیروی دریایی ارتش (کنارک) منتقل شد و در تاریخ ۲۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ به شهادت رسید. فرماندهان شهید‌مهدی رازی به نیکی از او یاد می‌کنند و ایشان را فردی بسیار منظم و وظیفه‌شناس می‌دانند که چندین مرتبه توسط سلسله مراتب فرماندهی مورد تشویق قرار گرفت.

شهید ناوبان سوم عرشه سپهری اهرمی

شهید‌سپهری متولد سال ۱۳۶۷ در شهرستان اهرم است که پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۸۵ به استخدام نیروی دریایی ارتش درآمد و پس از سپری کردن دوره «تکنسین مخابرات رادیویی» در سال ۱۳۸۷ از آموزشگاه نظامی رشت به پایگاه دریایی بوشهر منتقل شد.

حسین در واحد‌های مختلف نیروی دریایی ارتش مشغول به خدمت شد تا اینکه در سال ۱۳۹۷ به منطقه سوم نیروی دریایی ارتش (کنارک) منتقل شد. وی در ۲۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ در حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناور‌های نیروی دریایی ناو پشتیبانی کنارک دچار سانحه شد و به همراه تعدای از دریادلان نیروی دریایی به فیض شهادت نائل آمد. شهید‌سپهری متأهل و دارای یک فرزند دختر شش ساله بود


ناوبان دوم مکانیک مصطفی پویانفر

شهید‌مصطفی پویانفر در بیستمین روز از خردادماه ۱۳۶۰ در یکی از روستا‌های شهرستان تنگستان به دنیا آمد. از همان دوران کودکی زیر چتر یک خانواده متدین و مذهبی پرورش یافت و پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۷۹ به استخدام نیروی دریایی ارتش درآمدپس از طی دوره امور کارگاهی و کنترل صدمات از آموزشگاه نظامی رشت در تاریخ شش اسفند ۱۳۸۰ به پایگاه دریایی بوشهر منتقل شد و در واحد‌های مختلف سطحی پایگاه دریایی بوشهر تا سال ۱۳۹۷ به ادامه خدمت مشغول بود. وی سپس به منطقه سوم نیروی دریایی کنارک منتقل شد که در ۲۱ اردیبهشت ۹۹ به شهاد ت رسید. از شاخصه‌های اخلاقی این شهید می‌توان به خوش خلقی، تواضع و احترام به اطرافیان اشاره کرد. شهید‌مصطفی پویانفر دارای دو دختر شش ساله و ۹ ساله بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار