آزادی ۲۲۴ میلیارد تومان اراضی ملی
کد خبر: 1010338
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Epm
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان خراسان رضوی؛
هدف از شکل گیری یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی که برای نخستین بار در سال ۹۴ آغاز به کار کرد، جلوگیری از تصرف اراضی و کوتاه کردن دست سودجویان است.

سرهنگ بهرام خسروي فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان با اعلام اين خبر گفت: این یگان برای پیشگیری از وقوع چنین وقایعی، فعالیت می کند و در سه ماهه نخست امسال موفق به بازپس گیری حدود 23 هکتار از اراضی ملی با ارزش تقریبی 224 میلیارد تومان شده است.

سرهنگ خسروی اضافه کرد: این 230 هزار و 521 مترمربع از اراضی ملی طی ۳ ماه گذشته از چنگ متصرفان بازپس گرفته شده و به اراضی ملی پیوسته است.

وي در ادامه به این مسئله اشاره کرد که یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان ضمن جلوگیری از هرگونه تصرف و تعرض اراضی تحویلی دولتی و ملی با اجرای 2حکم قضایی به مساحت حدود 4 هزار و 400 مترمربع به ارزش حدودی 4 میلیارد و 850 میلیون تومان و 35 مورد تصرف فوری به مساحت 226 هزار و 121 مترمربع و ارزش ریالی 21 میلیارد و 321 میلیون تومان، موفق به بازپس گیری و آزادسازی مجموعا 230 هزار و 521 مترمربع از اراضی دولتی به ارزش 224 میلیارد و 171 میلیون تومان در استان شده است.

وی ادامه داد: این زمین ها شامل 9 قطعه زمین در مشهد، 5 قطعه زمین در طرقبه و شاندیز، 9 قطعه زمین در شهرستان سبزوار، 3 قطعه زمین در تربت حیدریه، یک مورد در گناباد، 4 قطعه زمین در قوچان، 2 قطعه زمین در کلات، یک مورد در باخزر و 3 قطعه زمین در کاشمر است.

وی تأکید کرد: این اقدامات با همراهی مقامات قضایی استان، کمیته شناسایی حفاظت و پیشگیری شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی و دستگاه های عضو شورای حفظ حقوق بیت المال صورت گرفته است.

خسروی اظهار امیدواری کرد که با همکاری مردم و دستگاه های مذکور، این یگان به طور جدی تر به برخورد با متصرفان اراضی ملی بپردازد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان در ادامه با اشاره به نقش مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت از اراضی ملی و دولتی این گونه گفت: شهروندان می توانند موارد تصرف، تعرض و دخالت در اراضی دولتی و ملی را ضمن تماس با شماره تلفن گویای 1656 یا تلفن ثابت 051376501709 به یگان حفاظت گزارش دهند.

الزام به استعلام قبل از خرید ملک

خسروی با بیان نمونه هایی از ضرر و زیان شهروندان در زمان خرید املاک تصرف شده گفت: به منظور پیشگیری از هرگونه ضرر و زیان، لازم است شهروندان در زمان خرید زمین و ملک، برای اطمینان از اصالت ملک مدنظر، از سازمان های مربوط استعلام بگیرند.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد به صورت قولنامه ای ملکی را خریداری می کنند و بعدها مشخص می شود آن ملک، جزو اراضی ملی و دولتی است؛ در چنین شرایطی، افراد علاوه بر ضرر مالی، مجبور به پرداخت خسارت نیز می شوند.

وی این نکته را هم گفت که از 8 میلیون هکتار اراضی ملی واقع در استان خراسان رضوی 6 میلیون هکتار دارای سند مالکیت است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار