حجاب و عفاف امری واجب برای همه انسان هاست
کد خبر: 1010306
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EpG
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
کارشناس دینی و مذهبی:
حجت الاسلام سید مهران کریم پور رعایت حجاب و پوشش مناسب را امری واجب برای مردان و زنان دانست و گفت: قرآن کریم بیش از آنکه به زنان دستور رعایت پوشش داده باشد به مردان امر کرده که حجاب را در مقابل چشمانشان قرار دهند.
به گزارش جوان به نقل از روابط عمومی سپاه استان چهارمحال و بختیاری؛حجت الاسلام سید مهران کریم پور به مناسب فرا رسیدن هفته حجاب و عفاف در گفتگو با خبرنگار افتخاری بسیج در لردگان گفت: یکی از دغدغه های امام خامنه ای (مدظله العالی) رهبر انقلاب اسلامی، تاکید برمسئله حجاب و عفاف است.
کریم پور افزود: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری در رابطه با آسیب های اجتماعی، پرداختن به موضوع مهم و ضروری حجاب در جامعه است، اگر چه این روزها صحبت های زیاد و متفاوی درباره وضعیت حجاب در ایران و شهرهای مختلف مطرح است اما برخی از این صحبت ها افراط گونه صورت حجاب در جامعه را کم رنگ و مخدوش توصیف می کنند.
وی با اشاره به وضعیت حجاب در لردگان افزود: قضاوت در مورد وضعیت حجاب در جامعه و به خصوص شهرستان لردگان قضاوت ساده ای نیست، اگر چه گاهی شاهد برخی کم پوششی ها هستیم؛ اما در مجموع وضعیت پوشش، حجاب و عفاف در لردگان قابل مشاهده است، در واقع زنان ایرانی نسبت به حجاب خود متعهد هستند و این ویژگی سمبل زنان نجیب ایران اسلامی است.
کریم پور در ادامه افزود: شاید تصور غلطی وجود دارد که حجاب و پوشش مناسب فقط مخصوص زنان است در حالی که با توجه به آموزه های دین مبین اسلام مردان هم علاوه بر زنان باید بایدها و نبایدها را رعایت کنند، در واقع مردان نیز دارای حد و مرزی برای پوشش خود هستند که برای حفظ حیا و حریم عفت در جامعه باید آن را در نظر بگیرند، باید توجه داشته باشیم که گره خوردن واژه حجاب با نام زنان نباید عاملی شود که از پوشش مردان جامعه غفلت کنیم، قرآن کریم بیش از آنکه به زنان دستور رعایت پوشش داده باشد به مردان امر کرده که حجاب را در مقابل چشمانشان قرار دهند.
کریم پور خاطرنشان کرد: خداوند متعال در آیه 30 سوره مبارکه نور می فرمایند: به مومنان بگو چشم های خود را از نگاه به نامحرمان فرو گیرند و عفاف خود را حفظ کنند. بنابراین حجاب و عفاف بر همه مردان و زنان امری واجب است.
کارشناس مسایل دینی و مذهبی با اشاره به تاثیر فضای مجازی بر بی حجابی افراد در جامعه، گفت: متاسفانه فضای مجازی در بسیاری از موارد ارزش هایی چون حجاب و عفاف را از بین برده و موجب کمرنگ شدن حیا و عفت عمومی در جامعه شده است. در واقع با توجه به اینکه روزانه هزاران محتوای تصویری، صوتی و نوشتاری در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر می شود، هدف بسیاری از این محتوا حمله به ارزش های اسلامی چون حجاب و عفاف در بین جوانان مسلمان ایرانی است.
کریم پور افزود: امروز دشمنان انقلاب اسلامی با استفاده از فضای مجازی به دنبال جوسازی و فضا سازی علیه ارزش های اسلامی چون مقوله حجاب هستند تا ذهن کودکان و جوانان ایرانی را نسبت به ارزش های اسلامی آلوده کنند، اما گسترش فرهنگ اسلامی و امربه معروف و نهی از منکر راهکار مناسبی برای شکست نقشه های شیطانی دشمنان اسلام است.
حجت الاسلام سید مهران کریم پور در پایان گفت: خانواده بنیادی ترین نهاد در جامعه انسانی است که وظیفه تربیت و سازندگی انسان را برعهده دارد و اگر افراد نتوانند خانواده را تحکیم بخشند و افرادی با ایمان در آن پرورش دهند نمی توانند جامعه ای ایده آل برای نسل آینده بسازند در رابطه با عفاف و حجاب هم همین مسئله صدق می کند و خانواده ها نقش مهم و سازنده ای در شکل گیری شخصیت جوانان مومن و با حجاب خواهند داشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی