بخش‌های کرونایی بازگشایی شدند
کد خبر: 1009241
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EY5
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی استان اردبیل گفت: بخش‌های کرونایی در اردبیل با افزایش موارد ابتلا بازگشایی شدند و بیماران جدیدی پذیرش می کنند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، دکتر شهرام حبیب‌زاده با اشاره به بازگشایی دوباره بخش های کرونایی در استان هشدار داد و اظهار کرد: در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی احتمال ورود استان به وضعیت قرمز در هفته آتی وجود دارد.

وی گفت: افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا موجب شد تا در استان اردبیل 2 مرکز بستری که پیش‌تر به خاطر کاهش تعداد بیماران بستری تعطیل شده بودند، دوباره بازگشایی شده و بیماران جدیدی پذیرش کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: با ورود استان به مرحله قرمز کرونا، شرایط بحرانی اردیبهشت ماه دوباره تکرار خواهد شد و در پی آن، با استفاده از اختیارات قانونی، محدودیت‌های قبل دوباره به اجرا در خواهد آمد.

وی با بیان اینکه با تصممیم ستاد استانی مدیریت کرونا  استفاده از ماسک در ادارات دولتی اجباری شده است، خاطر نشان کرد: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونا در استان که در مواقعی به زیر 100نفر نیز رسیده بود در هفته‌های اخیر با افزایش مواجه شده است.

به گفته حبیب زاده شهروندان باید در مکان‌های پرازدحام فاصله گذاری اجتماعی و فاصله 5/1 متری از یکدیگر را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: مراکز عمومی  مانند تالارها باید ظرفیت 50 درصدی و استخرها نیز ظرفیت 25 درصدی را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: شواهد نشان می‌دهد که بیماری کرونا تا 2 سال آینده ادامه خواهد یافت و در چنین وضعیتی، رعایت موازین بهداشتی، مردم باید به شرایط زندگی در شرایط کرونایی عادت کرده و الگوهای جدید زندگی در شرایط شیوع این بیماری را بپذیرند و به الزامات بهداشتی آن تن دهند.

وی همچنین اظهار کرد: اگر آمار بستری و موارد شناسایی مبتلایان افزایش یابد، برای ایمن‌سازی افراد دیگر، فعالیت بسیاری از اصناف و کسبه به حالت تعلیق درخواهد آمد و از ظرفیت سایر مراکز بیمارستانی خصوصی و دولتی استان در بستری و مدیریت درمان مبتلایان به کرونا استفاده خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار