صنعت برق خراسان در بکارگیری از نوآوری سرآمد است
کد خبر: 1009096
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EVk
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
مدیرعامل توانیر:
برق منطقه‌ای خراسان و همکاران این شرکت همیشه در پیاده‌سازی طرح‌های صنعت برق نوآوری و ابتکار داشته‌اند،در صنعت برق خراسان از این بابت سرآمد هستند.

محمدحسن متولی‌زاده در بازدید از پست 132 کیلوولت زیرزمینی جانباز مشهد در خصوص ارزیابی خود از طرح‌های اجرا شده به روش‌های نوین در صنعت برق خراسان بیان کرد: یکی از دلایلی که علاقه‌مند به بازدید از این پروژه بودم، فرمان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص صنعت برق بود. ایشان در این فرمان بر جدیت و اهمیت صنعت برق تاکید داشتند و از همکاران ما نیز تشکر کردند.  ایشان به شبکه‌های فرسوده برق اشاره داشتند که باید به آن توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد: عمل به این دستور به عنوان یک اولویت در برنامه ما منظور شده و با جدیت دنبال می‌شود. در حال حاضر یکی از راهکارهایی که در کلان‌شهرها و در بافت مرکزی و فرسوده شهرها برای توسعه زیرساخت‌های صنعت برق به ما کمک می‌کند، این است که بتوانیم پست‌ها و شبکه توزیع را در ابعاد کوچک پیاده‌سازی و از این طریق از امکانات خود به نحو احسن استفاده کنیم.

متولی‌زاده با اشاره به اولین پروژه استفاده از روش حفاری افقی جهت‌دار در احداث خطوط کابلی زیرزمینی فوق توزیع HDD در شهر  مشهد بیان کرد: این پروژه نمونه‌ای از راهکارهای موثری است که برای شتاب دادن و بازسازی شبکه‌های فرسوده مورد بهره‌برداری قرار گرفته و امیدواریم با استفاده از این روش در کلان‌شهرها اقدامی اساسی برای احداث زیرساخت‌های صنعت برق صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه معمولا در شهرهای بزرگ که مرکز تجمع بار و مصرف بالاست نیاز به احداث تاسیسات و شبکه‌های برق است، گفت: به طور معمول برای انتقال برق بین شهرها از شبکه‌های هوایی استفاده می‌شود ولی در مراکز شهر این کار امکان‌پذیر نیست و احداث به روش‌ اجرای کابل‌های زیرزمینی است.

وی تصریح کرد: روشی که امروز در برق خراسان اجرا شده، ابتکار مناسبی است که ضمن تسریع در فرایند احداث کابل، هزینه‌های آن را نسبت به روش های دیگر بسیار کاهش داده و مشکلات این قبیل پروژه‌ها برای تردد و ترافیک شهری نیز کمتر است.

متولی‌زاده اضافه کرد: یکی از اهداف حضور من در مشهد این بود که بازدیدی از امکانات و ابعاد این اقدامات در مشهد داشته باشم و بیینم با چه روش‌هایی می‌شود طرح‌های صنعت برق را گسترش داد و بتوان این روش‌ها را، به خصوص در کلان‌شهرها، پیاده‌سازی کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار