اعطای تسهیلات بلاعوض به «مددجویان مستأجر» بهزیستی
کد خبر: 1009009
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EUL
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
معاون مشارکت‌ها و توانمندسازی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۱۰۵ میلیارد تومان کمک از طرف بنیاد مستضعفان و صندوق امداد ولایت برای مددجویان مستأجر تحت پوشش این سازمان در نظر گرفته شده‌است، گفت: تسهیلات بلاعوض با در نظر گرفتن افراد دارای اولویت پرداخت خواهد شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: ذوالفقار یزدان مهر، معاون مشارکت‌ها، مؤسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی اظهار‌داشت: مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان کمک از طرف بنیاد مستضعفان و صندوق امداد ولایت برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی در نظر گرفته شده که ۳۰ میلیارد تومان از این کمک به صورت بلاعوض است و از طرف بنیاد مستضعفان تأمین شده‌است.

وی با بیان اینکه ۷۵ میلیارد تومان در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود، ادامه داد: از این میزان تسهیلات قرض‌الحسنه، ۵۰ میلیارد تومان را بنیاد مستضعفان و ۲۵ میلیارد تومان را صندوق امداد ولایت پرداخت می‌کند. معاون مشارکت‌ها، مؤسسات و توانمندسازی سازمان بهزیستی اضافه کرد: دستورالعمل این تسهیلات در سازمان بهزیستی تهیه‌شده و سعی می‌کنیم تا امروز به ادارات بهزیستی استان‌ها ابلاغ کنیم. یزدان مهر با اشاره اعطای کمک‌های بلاعوض خاطر نشان کرد: پیش‌بینی این است که در شهر‌های مراکز استان‌ها به افراد مستأجر تحت پوشش بهزیستی مبلغ ۶ میلیون تومان کمک کنیم؛ برای سایر شهر‌ها ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای روستا و حاشیه شهر‌ها نیز ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به گروه‌های هدف پرداخت تسهیلات ابراز داشت: این کمک شامل افرادی می‌شود که دارای پرونده در سازمان بهزیستی باشند و تحت پوشش کمک‌های مستمر و غیر‌مستمر باشند و تاکنون از طرح‌های دولتی تأمین مسکن مانند زمین، واحد مسکونی، کمک‌های بلاعوض یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و ساخت مسکن استفاده نکرده‌باشند. معاون مشارکت‌ها، مؤسسات و توانمند‌سازی سازمان بهزیستی متذکر شد: باید اجاره به نام فرد تحت پوشش بوده و جزو سه دهک آخر درآمدی باشد؛ اولویت ما در پرداخت این کمک بلاعوض با زنان سرپرست خانواده دارای معلولیت است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار