پرداخت نصف مالیات وصولی در کشور توسط تهرانی‌ها
کد خبر: 1007118
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dzq
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
استاندار تهران گفت: از مجموع ۱۴۱ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده در کشور ۸۰ هزار میلیارد تومان آن در استان تهران بوده است.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور همتی رئیس بانک مرکزی برگزار شد، افزود: در بحث اشتغال نیز تعهد ما ۹۶ هزار اشتغال در استان تهران بود که ما از تعهد خود فراتر رفتیم و ۱۰۳ هزار اشتغال در سامانه ثبت شده است.

وی گفت: ما بزرگترین شهرک‌های صنعتی را در استان تهران داریم که شمس آباد، عباس آباد از جمله آن و فعال و پویا هستند ضمن اینکه ما امسال واحد‌های نیمه فعال را هم فعال کردیم.

محسنی بندپی افزود: در بخش کشاورزی نیز از میانگین کشوری در برداشت محصولات بالاتر هستیم.

وی گفت: این استان به دلیل وسعت، جمعیت و صنعت باید ویژه دیده شود به همین دلیل ما خواستار این هستیم که یک میز از استان تهران در بانک مرکزی داشته باشیم.

استاندار تهران گفت: ۵۶ درصد مالیات کشور از استان تهران تأمین می‌شود، اما بانک‌ها در ارائه تسهیلات به صنعتگران همراهی نمی‌کنند.

انوشیروان محسنی بند پی افزود: بزرگترین شهرک‌های صنعتی پویا و فعال کشور در استان متمرکز هستند و امسال واحد‌های صنعتی راکد و نیمه راکد به واحد‌های فعال مبدل شده اند.

وی گفت: علیرغم همه محدودیت‌ها اعم از مالی و کمبود کادر درمانی، اما در مدیریت بیماری کرونا به گونه‌ای عمل شد که هیچگاه شاهد بروز وضعیت قرمز در استان تهران نبودیم.

محسنی بند پی گفت: ۱۰۳ هزار نفر در سامانه اشتغال در سال ۹۸ ثبت نام کردند که بیش از تکالیف و تعهدات استان تهران برای ایجاد اشتغال بود.

وی افزود: ۶ درصد جمعیت استان تهران روستایی است و متاسفانه بانک‌های استان از تکالیف تعیین شده برای پرداخت وام مشاغل خانگی خودداری می‌کنند.
استاندار تهران گفت: برای رفع مشکلات مربوط به تخصیص اعتبارات نیازمند استقرار میز استان تهران در مجموعه بانک مرکزی هستیم.

وی افزود: در مدیریت کرونا تاکنون در استان تهران وضعیت قرمز نداشتیم.

استاندار تهران همچنین گفت: بانک‌های استان تهران مکلف به اجرای بخشنامه شورای پول و اعتبار جهت امهال بدهی‌های غیرجاری واحد‌های تولیدی شدند.

او افزود: با توجه به توانمندی و ظرفیت استان تهران میز استان تهران در بانک مرکزی اختصاص یافت تا خیلی متکی به این جلسات نشویم و مشکلات واحد‌های تولید در قالب این میز مطرح و در مورد آن اتخاذ تصمیم شود.

وی گفت: در جلسه عنوان شد که به استان تهران تسهیلات زیادی پرداخت می‌شود، این در حالی است که بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی که در تهران دفتر مرکزی دارند، تسهیلات دریافت می‌کنند، ولی این تسهیلات در خود تهران هزینه نمی‌شود درخواستمان این بوده که برش تسهیلات استانی در بخش‌های مختلف ارائه شود تا بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

محسنی بند پی افزود: ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی قبلاً به این صورت بوده که اگر واحد‌های تولیدی ۲۰ درصد بدهی شان را پرداخت کنند از لیست بدهکاران جاری حذف می‌شوند و در بازه زمانی ۵ ساله با شش ماه تنفس بدهکاری واحد‌های تولیدی پرداخت شود که ۲۰ درصد به ۷ و نیم درصد کاهش یافت.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار