ترسیم سبک زندگی با معیار انسانیت و چارچوب‌های اخلاقی
کد خبر: 1007017
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DyD
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
به نظر می‌رسد یکی از اساسی‌ترین راه‌هایی که می‌شود برای تعیین سبک زندگی از آن بهره برد، در نظر گرفتن انسانیت و چارچوب‌های اخلاقی است. وقتی زندگی اسلامی ما بر اساس ویژگی‌های انسانی بنا شود و فرمول اساسی زندگی ما را تشکیل دهد، با دیدن سبک زندگی هر انسان دیگری در هر جای جهان هم که باشد، حتی در کاخ‌های مرمرین، دچار سردرگمی نخواهیم شد.
هما ایرانی
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: سبک زندگی ما چیست؟ معیارمان در زندگی چیست؟ به طور کلی برای زندگی خود پیرو چه چیزی هستیم؟ رهرو هستیم و پیرو یا خود دست به عمل زده و سبک نویی برای زندگی‌مان ساخته‌ایم؟ یکی از دشوارترین و ضروری‌ترین موارد زندگی ایجاد سبکی برای زندگی‌مان است. سبک زندگی‌مان آن‌قدر اهمیت دارد که در کشور‌های مختلف نگاه ویژه‌ای را از سوی رهبران سیاسی به خود اختصاص داده است. نمی‌شود زندگی کرد و سبکی نداشت، اگر نه زندگی شکل لازم خود را به روی ما نشان نخواهد داد. سبک زندگی ما اگر مشخص نباشد و دم به دم با دیدن سبک زندگی دیگران تغییر کند، مشکل‌ساز خواهد شد. تغییر و تنوع و ایجاد دگرگونی‌های مثبت و رشد، در هر جایی از زندگی از جمله سبک زندگی‌مان، باعث رشد و اعتلای ما خواهد شد، ولی تغییر دم به دم در راه و رسم یک زندگی که اساس و زیربنای مشخصی نداشته، شاید نشان از بی‌ثبات بودن یا نداشتن اعتماد به نفس کافی باشد. برای قرار گرفتن در جهت درست زندگی، ابتدا چینش اساس و پایه‌ای برای سبک مناسب ضروری است.

امروزه با وجود وسایل ارتباط جمعی بیشتر و شبکه‌های متعدد مجازی و ارتباطات گسترده مردم در سراسر جهان با یکدیگر، شاهد سبک‌های متعددی برای زندگی هستیم که در هر کشور و قاره‌ای، در هر مؤطن و شهری متفاوت است. ممکن است در میان سبک‌های متعددی که در زندگی‌های متعدد می‌بینیم دچار گیجی و سردرگمی و حتی دچار تزلزل شویم که آیا روش ما در زندگی صحیح است؟ آیا راه و روش زندگی خود را درست انتخاب کرده‌ایم؟ ممکن است اعتماد به نفس ما آنقدر پایین بیاید که دچار از خودباختگی شویم.

به نظر می‌رسد یکی از اساسی‌ترین راه‌هایی که می‌شود برای تعیین سبک زندگی از آن بهره برد، در نظر گرفتن انسانیت و چارچوب‌های اخلاقی است. وقتی زندگی اسلامی ما بر اساس ویژگی‌های انسانی بنا شود و فرمول اساسی زندگی ما را تشکیل دهد، با دیدن سبک زندگی هر انسان دیگری در هر جای جهان هم که باشد، حتی در کاخ‌های مرمرین، دچار سردرگمی نخواهیم شد. مهم این است بتوانیم خودمان را در جایگاه یک انسان در نظر بگیریم و تصمیمات زندگی‌مان را در چارچوب آن قرار دهیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار