فعالیت این دوره شهرداری بدون هیچگونه بدهی در پروژه های شهری تمام خواهد شد
کد خبر: 1006745
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dtp
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
در چهارمین نشست خبری شهردار مشهد به همراه شورای معاونین مطرح شد؛
شهردار مشهد گفت: ما برای هر پروژه عمرانی و بزرگ شهر در این دوره طرح پرداختی مناسب تعریف کرده ایم و برای دوره های بعد هیچ بدهکاری نخواهیم گذاشت.

محمدرضا کلائی اظهار کرد: از ابتدای دوره خدمتم دو راهبرد اصلی را دنبال کردیم؛ اول اینکه ما در هنگام آغاز کار با حجم زیادی از بدهی های سنگین مواجه بودیم و اوراقی که بابت قطار شهری خریداری شده بود، بازپرداخت نشده بودند و حدود پنج هزار و 800 میلیارد تومان بدهی معوقه در شهرداری وجود داشت که سررسید همه آن ها عملا از ابتدای سال 98 شروع می شد، در واقع اگر در سال 98 برای هر ماه 10 میلیارد تومان هزینه داشتیم، حدود 200 میلیارد تومان اقساط تعهدات قبلی هم داشتیم که به آن اضافه می شد و در کنار آن هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران نیز وجود داشت که خداروشکر در این دوران 83 دستگاه در استان همچون ظرفیت تبصره پنج، دانشگاه فردوسی، نیروی انتظامی و... به ما کمک کردند و توانستیم تمام بدهی ها را تسویه کنیم.
کلائی ادامه داد: همه این اتفاق ها در حالی انجام شده است که شهردار تهران اعلام می کند 53 میلیارد تومان بدهی دارد و در حال حاضر تمام پرداختی های آنان به بانک ها مبنی بر پرداخت بهره پول است در صورتی که تهران دارای ظرفیت های بسیاری از جمله حضور شهردار تهران در هیات دولت است و نگاه متفاوتی به تهران به عنوان پایتخت و ... وجود دارد. اما تاکنون یک ریال از این بدهی تسویه نشده است و در کنار این بدهی هشت هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران نیز وجود دارد بنابراین موفقیت ما در استان مرهون موهبت الهی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار