چین بر لزوم حفظ برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ تاکید کرد
کد خبر: 1006477
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DpV
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
هیئت نمایندگی چین در سازمان ملل با انتشار پیامی توئیتری، بر موضع پکن مبنی بر لزوم حراست از برجام در مقابل ادعا‌های واهی آمریکا، تاکید کرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: هیئت نمایندگی چین در سازمان ملل متحد، در پیامی توئیتری به موضوع نامه‌نگاری «وانگ ئی» وزیر خارجه این کشور با «نیکلاس دو ریویِر» رئیس دوره‌ای شورای امنیت و همچنین، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل پرداخت.

طبق اعلام هیئت نمایندگی چین، وانگ ئی طی این نامه بر تعهد کامل دولت پکن به حفظ اعتبار قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و اثربخشی برجام تاکید کرده است.

در این توئیت، به نقل از وانگ ئی می‌خوانیم: همه بند‌های قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، ازجمله تمهیدات مرتبط با تحریم تسلیحاتی باید با جدیت اجرا شود حال آنکه آمریکا دیگر یکی از مشارکت‌کنندگان برجام نیست و حق ندارد از شورای امنیت برای فعال کردن مکانیسم ماشه، مطالبه‌ای داشته باشد. تنها راه پیشرفت در این مسئله، اجرا و حراست مؤثر از برجام است.

این در حالی است که روز گذشته، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در گفتگو با بی‌بی‌سی مدعی شد در قطعنامه شورای امنیت قید نشده آن‌هایی که حق استفاده از مکانیسم ماشه را دارند، باید امضاکننده برجام باشند، بلکه منظور کشور‌های امضاکننده قطعنامه هستند که از قضا آمریکا هم یکی از آن‌ها تلقی می‌شود.

آمریکا تهدید کرده در صورتیکه شورای امنیت به خواست واشنگتن مبنی بر تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تن ندهد، به عنوان یکی از مشارکت کنندگان برجام، درخواست فعال شدن مکانیسم ماشه و بازگشت همه تحریم‌های ضدایرانی را ارائه خواهد داد.

این در حالی است که این ادعای واشنگتن، نه تنها چین و روسیه، بلکه متحدان اروپایی آمریکا را نیز به تعجب واداشته است.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار