دریافت ۲۰۰ هزارتومان هزینه ثبت‌نام در یکی از نمایندگی‌های خودرو
کد خبر: 1005816
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Deq
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
مسوول بازرسی سازمان صمت خراسان رضوی اعلام کرد:
مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در مورد ثبت نام‌های خودرو، برخی در زمان ثبت نام مبالغی را دریافت کردند، یکی از نمایندگی‌های خودرو خودسرانه از ۲۰۰ نفر از افرادی که ثبت نام می‌کردند، ۲۰۰ هزار تومان دریافت کرده که برای آن پرونده را تشکیل دادیم.

مهدی مقدسی در خصوص تخلفات صورت گرفته در زمینه خودرو، اظهار کرد: در کشور فرصت داده شده بود که تا 3 خرداد ماه همه افرادی که خودرو صفر کیلومتر بلاتکلیف دارند و در مکانی نگه‌داری می‌کنند، سریعا تعیین تکلیف کرده و در سامانه جامع انبارها ثبت کنند.

وی افزود: این فرصت را به افراد حقیقی و حقوقی دادیم، اطلاع‌رسانی و اعلام کردیم، بعد آن تاریخ اگر خودرویی بلاتکلیف بوده، پلاک‌‎گذاری نشده و یا در سامانه ثبت نشده باشد، برخورد می‌کنیم. در گذشته نگه‌داری خودرو بدون پلاک و تردد مانعی وجود نداشته، اما بعد از این دستورالعمل و مصوباتی که ابلاغ شد، خودرو بدون پلاک حتی اگر متوقف باشد، مشکل دارد. از یک عدد تا هر تعدادی خودرو باید مشخص شود.

مقدسی بیان کرد: بیشتر ورودهای ما در این زمینه به گزارشات مردمی برمی‌گشت که در چهار پرونده‌ای که مراجعه کردیم، تا امروز 20 خودرو توقیف شده، برخی خارجی و برخی داخلی هستند و ارزش ریالی آنها 74 میلیارد ریال است. این خودروها توقیف شده و پرونده را برای مراجع رسیدگی‌کننده فرستادیم که رای صادر کنند و این کار ادامه دارد. شهروندان هم اگر اخباری داشتند، اطلاعاتی را در خصوص خودروهای بدون پلاک منعکس کنند. حتی در داخل حیاط هم دو خودرو بوده که توقیف کردیم.

مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ورود ما لحظه‌ای است و از نمایندگی‌های خودرو، بخش‌هایی که از آنها اخبار داشتیم و پارکینگ‌ها بازرسی کرده و مخصوصا به پارکینگ‌ها ابلاغ کردیم هیچ خودروی بدون پلاکی را پذیرش نکرده و تعیین تکلیف کنند. در پارکینگ یکی از مجتمع‌های تجاری غرب شهر چهار خودرو و در یکی از نمایشگاه‌های اتومبیل 13 خودرو بلاتکلیف و بدون پلاک بود. اگر بخواهند خودروها را به صورت تجمعی و بدون پلاک نگه دارند، غیر قانونی است. در نمایشگاه‌های اتومبیل نیز همه خودروها باید پلاک داشته، دارای قولنامه رسمی باشند و قیمت‌ها نیز روی آنها درج شده باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار