بازداشتی‌های شورا و شهرداری تبریز استعفا دهند
کد خبر: 1005794
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DeU
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
تسریع در برخورد قاطعانه با فساد در شهرداری
پنج نفر از اعضای شورای شهر تبریز اعلام کردند: اشخاص بازداشت شده که با قید وثیقه آزاد شده‌اند در راستای حرمت نهادن به افکار عمومی از سمت‌های خود استعفا دهند.

 به‌دنبال دستگیری رئیس شورای شهر تبریز در سه‌شنبه هفته گذشته به همراه تعدادی از مدیران شهرداری تبریز در روزهای اخیر، پنج  نفر از اعضای شورای شهر تبریز با صدور بیانیه‌ای به سرانجام رسیدن پرونده با دقت و جدیت و با لحاظ عدالت و انصاف و استعفای بازداشتی‌ها را خواستار شدند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

همانطور که شهروندان فهیم تبریز آگاهی دارند، با دستگیری و صدور احکام قطعی محکومیت تعدادی از مدیران، کارمندان، پیمانکاران و اعضای دوره چهارم شورای شهر مسجل شد که در مجموعه مدیریت شهری تبریز فساد مالی رخ داده است.

به‌طوریکه هنوز مدیریت شهری و شهروندان تبریزی از آثار زیان‌بار وقوع تخلفات مذکور رهایی پیدا نکرده‌اند که شاهد بر این مدعا بازداشت‌های اخیر تعدادی از مدیران شهرداری و ریاست شورای شهر تبریز است.

ضمن اظهار تاسف از بابت اتفاقات اخیر که موجب جریحه‌دار شدن افکار عمومی و کاهش سرمایه‌های اجتماعی و مخدوش شدن اعتبار شورا و شهرداری شده و از طرفی بارقه امیدی در مبارزه با فساد؛ بدون توجه به مقام و منصب افراد را در قلب‌ها روشن نموده است؛ از این رو بر خود وظیفه می‌دانیم از قضات عالی مقام، مسوولان محترم قوه قضائیه و فرزندان شجاع ملت در سازمان اطلاعات سپاه تشکر کنیم و در عین حال تقاضا داریم به‌منظور افزایش اعتماد عمومی بدون توجه به حواشی، با دقت و جدیت و با لحاظ عدالت و انصاف، هرچه سریع‌تر این پرونده را به سرانجام رسانده و نتیجه نهایی آن را در اختیار افکار عمومی قرار دهند.

همچنین به‌منظور حرمت نهادن به افکار عمومی و برای ارج گذاردن به حقوق شهروندان و با لحاظ اینکه در مظان اتهام قرار گرفتن مدیران شهری در اذهان عمومی آثار زیان‌بار شدیدی دارد، از این‌رو انتظار می‌رود:

۱. اشخاص بازداشت شده که با قید وثیقه آزاد شده‌اند در راستای حرمت نهادن به افکار عمومی از سمت‌های خود استعفا دهند تا بیشتر از این به سرمایه‌های اجتماعی و اعتماد عمومی لطمه وارد نشود.

۲. هیأت حل اختلاف استان با تسریع در تشکیل جلسه، نسبت به موضوع رسیدگی و اتخاذ تصمیم نماید، چنانکه در دوره‌های قبل اقدامات مشابه انجام گرفته است.

۳. شهردار تبریز نسبت به انتخاب مدیران مجرب و پاکدست، از میان کارکنان زحمتکش شهرداری که تا به حال این افراد به جهت توصیه‌های نابه‌جای افراد ذی‌نفوذ فاقد صلاحیت، مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند، اقدام نماید.

در آخر تاکید می‌نماییم ما امضاکنندگان این بیانیه در راستای صیانت از آرا و اعتماد شما مردم فهیم تبریز تا حصول نتیجه نهایی مطالبات به حق شما را پیگیری خواهیم کرد. 

محمدباقر بهشتی
محمدحسن اسوتچی
شکور اکبرنژاد
عبدالله تقی‌پور
فرج محمد قلیزاده

برچسب ها: تبریز ، شهر ، شهرداری
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار