فعالیت ۸۵۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در البرز
کد خبر: 1005475
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DZL
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز خبرداد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز گفت: طی هفت سال گذشته ۲۳۰۰ حلقه چاه غیر مجاز در استان مسدود شده است.

داوود نجفیان اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد آب مورد نیاز بخش کشاورزی، ۸۰ درصد آب شرب و هفت درصد آب مورد نیاز بخش صنعت استان از منابع زیرزمینی تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه حیات انسان و تمامی موجودات زنده به آبخوان‌ها بستگی دارد، توضیح داد: در حال حاضر ۵۶۳۲ چاه مجاز و ۸۵۰۰ چاه غیرمجاز در البرز فعال است.

وی با بیان اینکه برای حفظ آبخوان‌های استان چاره‌ای جز مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز نداریم، گفت: سال گذشته ۴۰۰ حلقه چاه غیرمجاز شناسایی و از مدار خارج شده است.

نجفیان با اشاره به اینکه برای تقویت آبخوان‌ها صرفاً نباید به مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز بسنده کرد، افزود: سال گذشته طرح تغذیه مصنوعی را در کردان و فردیس اجرایی کردیم که به واسطه آن ۸۰۰ میلیون متر مکعب آب به آبخوان‌های این دو منطقه اضافه شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز توضیح داد: علاوه بر این به دنبال اجرای طرح سازگاری با کم آبی در البرز هستیم و کمیته صیانت از آب نیز در استان شکل گرفته است.

این مسئول ادامه داد: خوشبختانه جهاد کشاورزی و دستگاه قضا همکاری خوبی برای برخورد با متخلفانی که به صورت غیرمجاز اقدام به تخلیه منابع آب‌های زیرزمنی می‌کنند دارند که همین باعث شده طی چند سال گذشته آمار حفر چاه غیر مجاز در استان به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

وی گفت: طی هفت سال گذشته ۲۳۰۰ حلقه چاه غیر مجاز در استان مسدود شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار