شهرداری کرمانشاه مجوز تخریب خانه آسیه را نداشت!
کد خبر: 1005394
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DY2
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۸
گزارش سازمان بازرسی کل کشور درباره تخریب آلونک زن کرمانشاهی نشان می‌دهد که مأموران شهرداری صرفاً مجوز جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز را داشته‌اند، اما دست به تخریب زده‌اند. تحقیقات کارشناسان سازمان بازرسی حاکی از این است که مأموران شهرداری در مقابل آسیه پناهی از اسپری گاز فلفل هم استفاده کرده‌اند.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: سازمان بازرسی کل کشور هم به موضوع عملکرد شهرداری کرمانشاه در موضوع خراب کردن خانه خانم پناهی و درگذشت وی ورود کرد و نتیجه تحقیقات و گزارشش را روز گذشته به رئیس دستگاه قضا تقدیم کرد.

برخورد غیرقابل قبول

حجت‌الاسلام و المسلمین درویشیان در جلسه شورای عالی قوه قضائیه پیرامون بررسی‌های سازمان بازرسی در زمینه تخریب آلونک زن کرمانشاهی اظهار کرد: «به محض اطلاع از این موضوع، هم سازمان بازرسی و هم دادگستری استان کرمانشاه ورود کردند.»

وی به بیان چند نکته در این زمینه پرداخت و تصریح کرد: «در اینکه زمین اوقافی بوده و تصرف شده و کاربری آن فضای سبز است و ساخت و ساز در آن از هر جهت غیرمجاز بوده، تردیدی وجود ندارد، ولی برخورد مأموران شهرداری با این خانم و تعدادی از بستگانش که در محل حاضر بودند، غیرقابل قبول است.»

استناد اشتباه به یک مجوز

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: «مطابق بررسی‌های سازمان بازرسی و دادگستری، مأموران شهرداری برای اینکه مقاومت متوفی را بشکنند تا مانع تخریب آلونک نشود، از اسپری فلفل غیرمجاز استفاده کرده‌اند که با همین عنوان، تحت تعقیب دادگستری قرار گرفتند و قرار برای آن‌ها صادر شده‌است.»

حجت‌الاسلام و المسلمین درویشیان با بیان اینکه مأموران شهرداری فاقد دستور قضایی تخریب بودند، گفت: «البته این افراد به دستور کلی یکی از سرپرستان نواحی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه که سال گذشته و برای مدت یک سال صادر شده‌بود و هنوز مهلت آن به اتمام نرسیده، استناد کرده‌اند و این در حالی است که مجوز مذکور صرفاً برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز صادر شده و برای تخریب نبوده که این موضوع هم یکی از موارد اتهامات است.»

بازرسی همچنان برقرار است

وی ادامه داد: «بررسی‌ها از کوتاهی‌های مسئولان مربوطه در حوزه‌های مختلف از جمله آب و فاضلاب و شرکت‌های نفت و گازی که این پروژه در مسیر آن‌ها بوده و به موقع اجازه اجرای پروژه را ندادند، حکایت دارد.»

حجت‌الاسلام و المسلمین درویشیان خاطرنشان کرد: «به همکاران گفتیم و تأکید شده که تخلفات به صورت دقیق بررسی و مستند شود و برخورد لازم صورت گیرد. همچنین ذکر کردیم که مشابه این اتفاق را در کل استان بررسی کنند و بازرسی در این زمینه تعریف شده‌است.»

طبق اعلام شهرداری کرمانشاه، زمین محوطه سکونت خانم پناهی اوقافی بوده و هرگونه تصرف بدون اجازه اداره اوقاف غیرقانونی است. همچنین محل ساخت خانه خانم پناهی در حریم فضای سبز و برق فشار قوی بوده‌است.

پس از ماجرای فوت این خانم، دادسرای استان با جدیت شروع به پیگیری ماجرا کرد و رئیس قوه قضائیه هم تأکید کرد که بدون هیچ اغماضی با عوامل ناقض قانون برخورد می‌شود. در حال حاضر به موجب ماده ۲۱۷ قانونی آیین دادرسی کیفری رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه بازداشت شده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار