اصفهان و شهرکرد ریشه فرهنگی دیرینه دارند
کد خبر: 1005110
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DTS
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
رییس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان:
محمد عیدی همزمان با سالگرد وفات آیت اله سید ابوالقاسم حسینی دهکردی اصفهانی با مدیران فرهنگی شهرکرد دیدار کرد وضمن این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره این عالم بزرگ، فقیه و روحانی برجسته بر حفظ تعاملات فرهنگی بین دو شهر اصفهان و شهرکرد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، معاون شهردار اصفهان و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان  در سالگرد حسینی دهکردی که  در دوران حیاتش مورد وثوق مردم استان‌های چهارمحال و بختیاری، اصفهان، و نقاط هم جوار قرار گرفت و در سال ۱۳۱۵ و در سن ۸۱ سالگی در اصفهان درگذشت. حسینی دهکردی در جوار مقبره زینب بنت موسی بن جعفر در اصفهان به خاک سپرده شد همچنین در حال حاضر مسجدی به نام وی در کنار امامزاده زینبیه اصفهان برپاست که مورد توجه مردم این شهر است.

گفتنی است؛ سید ابوالقاسم حسینی دهکردی اصفهانی در سال ۱۲۷۲  در شهرکرد به دنیا آمد. وی در مکتب‌خانه و مدرسه امامیه دهکرد تحصیل خود را آغاز  و سپس برای ادامه تحصیل به اصفهان عزیمت کرد. او از فقها و رجال حدیث و روحانیون برجسته ایران محسوب می‌شود.

راهکارهای بهبود سلامت روانی اجتماعی شهر با طرح "سلامت اجتماعی فیروزه"

مجموعه طرح های سلامت اجتماعی فیروزه در قالب 13 طرح با ارائه راهکارهای بهبود سلامت روانی اجتماعی از سوی معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تهیه شده است.

مجموعه طرح های سلامت اجتماعی فیروزه در موضوعات پیشگیری از اعتیاد، ضرورت آشنایی با تیپ های شخصیتی، پیشگیری از کودک آزاری، پیشگیری از آزار جنسی در کودکان، کودکان کار، آشنایی با سبک های فرزند پروری، اختلال خودزشت انگاری، مدیریت خشم و خانواده تاب آور از سوی معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تهیه شده است.

رییس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: در برنامه های مدل شهروندی فرهنگی حدود هفت مولفه با فعالیت های اداره اجتماعی انطباق دارد که در مباحث تحکیم خانواده، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و افزایش سلامت اجتماعی به صورت قالب های مختلف رسانه ای بر اساس وقت و دسترسی مخاطب تولید محتوا می شود.

مسعود مهدویان فر اظهار کرد: یکی از این قالب های رسانه ای اینفوگراف است که در یک نگاه، حجمی از مطالب را به شهروندان منتقل می کند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری، مجموعه طرح های سلامت اجتماعی "فیروزه" در موضوعات پیشگیری از اعتیاد، ضرورت آشنایی با تیپ های شخصیتی، پیشگیری از کودک آزاری، پیشگیری از آزار جنسی در کودکان، کودکان کار، آشنایی با سبک های فرزند پروری، اختلال خودزشت انگاری، مدیریت خشم و خانواده تاب آور مورد توجه قرار گرفته است.

رییس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه اولویت این طرح ها محله های حاشیه ای شهر اصفهان است، بیان کرد: این طرح ها به صورت حقیقی در اختیار سازمان های مردم نهاد و ادارات فرهنگی اجتماعی مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان و به صورت مجازی در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.

گفتنی است؛ علاقه مندان برای دریافت هر یک از این طرح ها می توانند به سایت esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

 

 

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار