بارندگی در استان تهران دوباره رکورد زد
کد خبر: 1004734
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DNO
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با ثبت ۴۵۲ میلی متر بارش در استان تهران، رکوردی جدید در ارتفاع بارش‌های این استان ثبت شد.
سرويس جامعه جوان آنلاين: محمد رضا خانیکی، مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه میزان بارش‌های ثبت شده در استان تهران در ۸ ماهه سال آبی جاری از مهرماه تا پایان اردیبهشت است افزود: میزان بارش‌های استان تهران ۴۵۲ میلی متر بوده که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۲۳ درصد و در مقایسه با متوسط ۵۱ ساله نیز ۷۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی گفت: با بارش‌هایی که در آخرین روز‌های اردیبهشت ماه رخ داد میانگین بارندگی استان تهران به ۴۵۲ میلی متر رسید که این رقم، ثبت یک رکورد جدید در نیم قرن اخیر این استان است. با توجه به میزان بارندگی‌های ثبت شده در ایستگاه‌های تهران بیشترین میزان بارندگی در ایستگاه رودک در بالادست سد لتیان، چشمه اعلا دماوند و شمال درکه ثبت شده است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه میزان بارش در برخی ایستگاه‌های استان تهران بی سابقه بوده است گفت: در ایستگاه سعید آباد شهریار، سنگان کن و درکه میزان بارندگی نسبت به ۵۰ سال اخیر رکورد جدیدی به ثبت رسیده و بی سابقه بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار