تأیید صلاحیت شدگان مسکن ملی چگونه تکمیل پرونده کنند؟
کد خبر: 1004361
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DHN
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: متقاضیان واجد شرایط مسکن ملی که پیامکی ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند به سامانه الکترونیکی وزارت راه برای بارگذاری مدارک مراجعه کنند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین:  محمود محمودزاده در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت طرح ملی مسکن اظهار داشت: در پی اتمام مرحله‌دوم ثبت نام طرح ملی مسکن که در اسفند‌سال‌۹۸ انجام شد، به لحاظ شرایط بهداشتی که بر کشور حاکم شد، به دو شیوه ثبت نام صورت گرفت، شیوه اول بر اساس شیوه قبل یعنی سامانه الکترونیکی وزارتخانه صورت گرفت و شیوه دوم از طریق ارسال پیامک انجام شد. وی افزود: کسانی که از طریق سامانه ثبت‌نام کردند، جمعیتی حدود ۵۳۰‌هزار نفر و کسانی که از طریق پیامک ثبت‌نام کردند، بیش از ۸۶۰‌هزار نفر بودند. کسانی که از طریق سامانه نام‌نویسی کردند، به دلیل اینکه مستندات و مدارک مورد نیاز را در سامانه بارگذاری کردند، قابلیت پالایش داشتند که در حال پالایش هستند، ما برای غربالگری دقیق‌تر، بررسی صلاحیت‌ها را به استان‌ها واگذار کردیم، بررسی‌های استانی در حال برگشت به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی است که به زودی نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: ۸۶۰‌هزار نفری هم که از طریق پیامک در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده بودند، پس از آنکه شرایط بهداشتی ایجاب کرده و مجوز‌های لازم از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، برای وزارت راه و شهرسازی صادر شود، از آن‌ها برای ارائه و تکمیل مدارک دعوت به عمل خواهیم آورد، این افراد می‌توانند برای تکمیل ثبت نام، به سامانه الکترونیکی نیز مراجعه کرده و اطلاعات لازم را بارگذاری کنند. محمودزاده افزود: علت اینکه ثبت‌نام‌ها را پیامکی کردیم، این بود که مردم به کافی نت‌ها مراجعه نکنند که در حال حاضر با توجه به بهبود شرایط کنترل کرونا، درخواست صدور مجوز را به ستاد ملی مبارزه با کرونا داده‌ایم که احتمالاً طی چند روز آینده مجوز مربوطه صادر خواهد شد و تأییدشدگان برای بارگذاری مدارک می‌توانند به کافی نت‌ها برای تکمیل مدارک مراجعه کنند.

وی مجموع ثبت نام کنندگان در طرح ملی مسکن را یک‌میلیون و ۶۰۰‌هزار متقاضی عنوان و اظهار کرد: برنامه‌ریزی ما برای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، ۴۰۰‌هزار واحد بود که ۱۰۰‌هزار واحد آن به بافت‌های فرسوده اختصاص دارد، همچنین به متقاضیان ساخت مسکن در محدوده این بافت‌ها، تسهیلات نوسازی واحد‌های خودمالک در محدوده‌های مصوب نابسامان شهری اعطا می‌شود. محمودزاده ادامه داد: ۳۰۰ هزار واحد نیز به صورت ساخت واحد جدید است که به نهاد‌های مربوطه شامل بنیاد مسکن، ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها و شرکت عمران شهر‌های جدید معرفی و جانمایی و واحدیابی می‌شوند که پس از تکمیل واحدها، نسبت به تحویل آن‌ها اقدام خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار