داعش از قرآن بدون اهل بیت به‌وجود می‌آید
کد خبر: 1004007
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DBf
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه داعش از قرآن بدون اهل بیت به‌وجود می‌آید، گفت: امروز به‌طور عینی مشاهده کردیم که عدم بهره‌گیری از معارف اهل بیت و بهره‌گیری از ظواهر قرآن چه خطراتی را می‌تواند به همراه داشته باشد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری روز گذشته در جریان دیدار سالانه با فعالان جامعه قرآنی نیرو‌های مسلح، با اشاره به اعجاز بودن کلام‌الله مجید اظهار داشت: مطالعه ادوار تاریخی به ما نشان می‌دهد که خداوند متعال در هر دوره‌ای متناسب با نیاز آن زمان معجزاتی را بر پیامبرانش کرامت کرده است تا با نشان دادن آن معجزات مردم را هدایت و راهبری کنند.

وی با بیان اینکه این معجزات در دوره‌ای با غلبه بر جادوگران، یا غلبه بر علم پزشکی و شفای بیماران صعب‌العلاج، یا غلبه بر بلایای طبیعی همراه بوده است، افزود: در دوره پیامبر اکرم (ص) و آغاز حیات اسلام خداوند با اعجاز قرآن کریم و در اختیار قرار دادن کتاب اسلامی موجبات هدایت بشریت را فراهم آورد.

سرلشکر باقری با اشاره به دورانی که قرآن در آن به عنوان بزرگ‌ترین اعجاز الهی نازل شد، گفت: خداوند متعال قرآن را در سرزمینی بر رسول الله نازل کرد که به جهت میزان پیشرفت و تمدن درآن دوره سهم بسیار اندکی داشته است؛ و کشور‌های روم، ایران و چین در همان دوران از امپراتوری‌های بزرگی برخوردار بوده‌اند و به لحاظ علم و دانش نیز در اوج شکوفایی قرار داشتند. وی تصریح کرد: پروردگار عالمیان در چنین شرایطی قرآن را به عنوان معجزه به بشریت ارائه کرد و این کتاب عظیم‌الشأن از همان دوران تاکنون تحدی کرده و همچنان هماورد می‌طلبد و این مبارز طلبیدن همچنان ۱۴ قرن است که ادامه دارد و در این مدت هیچ فرد یا گروهی نتوانسته است یک آیه مانند قرآن را بیاورد و این نشان‌دهنده این حقیقت است که قرآن یک کتاب عادی نیست بلکه یا یک کلام الهی غیرقابل تکرار است. وی در ادامه با اشاره به پیدایش فرقه‌های انحرافی، چون داعش اظهار کرد: اگر پیش از این تصور می‌کردیم که رجوع به ظواهر قرآن، بدون تأسی به سیره اهل بیت، امکان دارد با مفسده همراه شود، امروز به به طور عینی مشاهده کردیم که عدم بهره‌گیری از معارف اهل بیت و بهره‌گیری از ظواهر قرآن چه خطراتی را می‌تواند به همراه داشته باشد و جامعه اسلامی را با چه تندروی‌ها و افراطی‌گری‌های غیرشرعی و غیرعقلی مواجه می‌کند که داعش می‌تواند نمونه‌ای بارز از این گروه‌های انحرافی باشد؛ لذا برای رسیدن به مقصد باید به هر دو ودیعه الهی یعنی قرآن و سیره اهل بیت تمسک جست. سرلشکر باقری تأکید کرد: اگر بخواهیم در زمینه‌های مختلف پیشرفت کنیم باید از برکات قرآنی بیشتر بهره‌مند شویم و دائماً راه‌هایی را برای بهره‌مندی عمیق‌تر از قرآن کریم جست‌وجو کنیم. وی خاطرنشان کرد: سلاح ما در برابر دشمنان قرآن و آموزه‌های قرآنی است، گفت: خدا را شاکریم که امروز در جبهه حق قرار داریم و مورد لطف و عنایت الهی و هدایت علما و رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار