تجهیز 80 درصد ناوگان تاکسیرانی اصفهان به بارکدخوان تا پایان سال جاری
کد خبر: 1003743
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D7P
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
شهردار اصفهان خبر داد:
قدرت اله نوروزی گفت: در حال حاضر نصب بارکدخوان روی 500 تاکسی شهر اصفهان اجرا شده است و تا پایان سال در راستای هوشمند سازی، حدود 80 درصد تاکسی ها مجهز به بارکدخوان می شوند تا از این طریق پرداخت کرایه تاکسی به صورت آنلاین برای شهروندان میسر شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،شهردار اصفهان اظهار کرد: با توجه به شرایطی که کرونا ایجاد کرده بود، هفته گذشته با تلاش سازمان تاکسیرانی امکان پرداخت کرایه تاکسی به صورت الکترونیکی و با استفاده از بارکد خوان ( QR ) در اصفهان فراهم شد. افزایش ضریب ایمنی، جلوگیری از برخورد فیزیکی در رد و بدل کردن اسکناس به خصوص در شرایط کرونایی، افزایش بهره وری و چابک سازی ناوگان از اهداف این طرح است.

وی گفت: نکته مهم در اجرای این طرح این است که راننده تاکسی برای ایجاد زیرساخت این طرح نباید هزینه ای بپردازد چراکه در این طرح این شرکت مجری است که هزینه سخت افزاری طرح را پرداخت می کند.  

نوروزی افزود: امیدوارم این طرح مورد استفاده شهروندان قرار گیرد و تاکسیرانان شریف از شیوه اجرای طرح رضایت کامل داشته باشند. تاکسیرانان هم نظرات خود را منتقل کنند تا اگر مشکلی وجود داشت، برطرف شود.

وی تصریح کرد: این طرح در حال حاضر روی 500 تاکسی اجرا شده است و تا پایان سال در راستای هوشمند سازی حدود 80 درصد تاکسی ها مجهز به بارکدخوان می شوند.  

وی در ادامه با اشاره به اینکه مانند هفته های گذشته از شهروندان درخواست می کنم حفظ فاصله فیزیکی در مراسم ها، حمل و نقل عمومی و فضاهای شهری را رعایت کنند، اظهار کرد: بعضا دیده می شود که شهروندان ماسک و دستکش را در معابر رها می کنند که این امر به شدت برای سلامت همه شهروندان و پاکبانان شریف خطر دارد.

اصفهان، تنها شهری که موفق به خرید اتوبوس جدید شد

وی ادامه داد: سال گذشته و قبل از پایان سال، 75 اتوبوس جدید خریداری کردیم که وارد اصفهان شده و به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.   

شهردار اصفهان تصریح کرد: این کار اقدام بسیار مهمی بود چراکه در سال گذشته اتوبوسی برای خرید وجود نداشت اما ما اوراق مشارکت برای خرید داشتیم که نقد شده بود و شهر اصفهان تنها شهری بود که توانست این اقدام را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه این اتوبوس ها به زودی وارد ناوگان اتوبوسرانی می شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه هم اکنون به علت شیوع کرونا استفاده کمتری از اتوبوس ها می شود، ما هنوز این تعداد را وارد ناوگان نکرده ایم.

تبریک به فعالان ارتباطات؛ تقدیر از آتش نشانان

شهردار اصفهان همچنین گفت: روز ارتباطات را به همه فعالان ارتباطات در شهر اصفهان تبریک می گویم. ارتباطات در مدیریت بحران هایی مانند کرونا از لحاظ اهمیت و همراه سازی مردم، اطلاع رسانی، تفهیم افکار عمومی، امید بخشی به جامعه، آموزش و فرهنگ سازی برای شهروندان در راستای قطع زنجیره کرونا بسیار موثر بوده و کارکرد ویژه ای دارد و قطعا نقش رسانه ها، فعالان ارتباطات و روابط عمومی ها که در خطوط اول تلاش در شرایط کرونا بودند، بسیار مهم است.

شهردار اصفهان اضافه کرد: از آتش نشانان، نیروهای عملیاتی و امدادی تشکر می کنم که در چند حریق سنگین در روزهای گذشته تلاش های زیادی کردند، یکی از این موارد حریق لباس فروشی در چهارباغ و یکی هم در مجتمع 12 طبقه در خیابان حکیم شفایی بود که اگر حضور و مهار به موقع از سوی آتش نشانان نبود قطعا صدمات بیشتری وارد می شد.

وی افزود: از همه مدیران شهری می خواهم در مورد همه ابعاد این دو حادثه بررسی ویژه صورت گیرد و از درس هایی که این دو حادثه می تواند برای پیشگیری بهتر حوادث برای ما داشته باشد، استفاده کنند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار