قاچاق گسترده دارو‌های ایرانی به خارج از کشور
کد خبر: 1003518
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D3m
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به قاچاق گسترده دارو‌های ایرانی به خارج از کشور گفت: صادرات ماسک N ۹۵، لباس‌های ایزوله، مانیتور و محلول ضدعفونی‌کننده، آزاد شده‌است و با همکاری وزارت صمت صادرات به کشور‌هایی که درخواست دارند، تسهیل خواهد شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدرضا شانه‌ساز با اشاره به برگزاری جلسات توسعه صادرات توسط سازمان غذا و دارو با حضور نمایندگان انجمن‌ها و فعالان حوزه دارو و تجهیزات پزشکی گفت: این جلسات به منظور بررسی راهکار‌های توسعه صادرات غیرنفتی در حوزه کالا‌های سلامت محور برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه شرکت‌های تولیدی زیرساخت‌های لازم را برای تولید اقلام مورد نیاز مبارزه با کرونا ایجاد کرده و به دستاورد‌های خوبی رسیده اند، انتظار دارند که مجوز صادرات به آن‌ها داده شود.

معاون وزیر بهداشت افزود: یکی از مسائل شرکت‌های داروسازی این است که به دلیل استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی باید عواید حاصل را به صندوق نیمایی واریز کنند که به دلیل مشکلات در محاسبه و انتقال ارز از خارج به داخل کشور، با مشکلات جدی در این زمینه روبه‌رو بوده و در عوض شاهد خروج غیرقانونی و قاچاق گسترده دارو‌های ایرانی به خارج از کشور هستند. همچنین، به دلیل نگرانی از کمبود دارو معمولاً اداره کل دارو مجوز صادرات را نمی‌دهد که موجب از دست دادن بازار‌های صادراتی دارو‌های ایرانی به نفع رقبای خارجی شده‌است. رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به توجه ویژه سازمان غذا و دارو به حل مشکلات فعالان و تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی گفت: مقرر شد تولیدکنندگان برای تولید دارو‌های OTC و سایر دارو‌ها و تجهیزاتی که از ارز نیمایی استفاده می‌کنند، نباید محدودیتی برای صادرات داشته باشند؛ چراکه در شرایط حاضر کشور بیش از همیشه به توسعه صادرات غیرنفتی و ارز حاصل از آن نیاز دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار