هیچ حدی برای کمک بنیاد مستضعفان به محرومان وجود ندارد
کد خبر: 1003348
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D12
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵
نقل قول فتاح از رهبر انقلاب:
چندوقتی می‌شود که بنیاد مستضعفان به اقشار آسیب‌پذیر بیش از گذشته کمک‌های نقدی و غیرنقدی می‌کند. حالا رئیس این بنیاد خبر داده که رهبر انقلاب هم اظهار داشته‌اند «کمک به اقشار آسیب‌پذیر هیچ حدی ندارد».
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید پرویز فتاح با اشاره به واکنش رهبر انقلاب درباره تعیین حد و مرز کمک‌های بنیاد مستضعفان برای حمایت از اقشار آسیب‌دیده از شیوع کرونا گفت: من از رهبر انقلاب درباره حد و حدود کمک‌های بنیاد مستضعفان سؤال کردم و ایشان به من فرمودند که هیچ حدی برای کمک کردن وجود ندارد و هر چقدر که توان دارید برای امداد‌رسانی به اقشار ضعیف کمک کنید.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بر اساس نظر رهبر انقلاب ما اعلام می‌کنیم که هیچ حد و مرزی برای کمک‌هایمان به اقشار ضعیف و آسیب‌دیده وجود ندارد و هرچقدر که وسعمان باشد، البته با اطلاع دولت و هماهنگی با مسئولان اجرایی کشور، به این اقشار کمک خواهیم کرد.

وی با اشاره به هدیه ۵۰۰ هزار تومانی بنیاد مستضعفان به تمام ایتام و کودکان دارای سرپرست ناتوان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور اظهار کرد: در مسیر رسیدگی به اقشار آسیب‌دیده از کرونا، با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در این شب‌هایی که مصادف است با لیالی قدر و شهادت امیرالمؤمنین (ع)، بنیاد مستضعفان هدیه‌ای ۵۰۰ هزار تومانی به ۱۶۶ هزار فرزند یتیم دختر و پسر سراسر کشور که تحت پوشش این دو نهاد هستند، پرداخت کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: بنیاد مستضعفان مجموعاً مبلغ ۸۳ میلیارد تومان را برای این موضوع به حساب کمیته امداد و سازمان بهزیستی واریز کرده و بر اساس آماری که پنج‌شنبه شب از استان‌های مختلف گرفتم، این مبلغ به حساب همه این عزیزان واریز شده‌است.

وی خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که در ادامه خدمت رسانی به مردم توانستیم این خدمت را در ایام شهادت ابوالایتام انجام دهیم.

تسهیلات ۳۲۵ میلیارد تومانی قرض‌الحسنه

فتاح با اشاره به تسهیلات ۳۲۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان که به صورت قرض‌الحسنه در اختیار اقشار آسیب‌دیده از کرونا قرار خواهد گرفت، گفت: بنیاد مستضعفان در بانک سینا، بانک رسالت و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، این مبلغ را سپرده‌گذاری کرده و قرار است این مبلغ برای جبران بخشی از خسارت وارد شده به اقشار آسیب‌دیده از کرونا، به صورت قرض‌الحسنه در اختیار این اقشار قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه برای هر یک از اقشار مورد نظر، سهمیه خاصی از این تسهیلات قرض‌الحسنه در نظر گرفته شده‌است، افزود: بر اساس سهمیه در نظر گرفته شده، افراد معرفی شده از سوی دستگاه‌های مرتبط، وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد و تا سقف ۵ میلیون تومان دریافت خواهند کرد که باز پرداخت آن نیز پس از چند ماه تنفس، طی مدت ۲۴ ماه خواهد بود.

به گفته رئیس بنیاد مستضعفان، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، بخشی از تاکسیرانان و تعداد قابل‌توجهی از زندانیان نیازمند، از جمله این اقشار هستند.

فتاح با تأکید بر اینکه اقدامات حمایتی بنیاد مستضعفان در پساکرونا نیز ادامه خواهد داشت، گفت: ما تصور می‌کنیم که تبعات اقتصادی شیوع کرونا، پس از فروکش کردن این بیماری خودش را به طور کامل نشان خواهد داد، بنابراین با توجه به اینکه اقشار ضعیف جامعه بیش از دیگر اقشار، از این تبعات اقتصادی نامطلوب آسیب می‌بینند، بنیاد مستضعفان در دوران پسا کرونا نیز اقدامات حمایتی خود را از اقشار آسیب‌پذیر ادامه خواهد داد.

همچنین چندی پیش رئیس بنیاد مستضعفان نیز خاطر نشان کرده‌بود که ۲۰۰ میلیارد تومان از طریق بانک سینا و ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق مؤسسه راه ولایت به صورت وام قرض‌الحسنه به اقشار مختلف پرداخت خواهد شد. سقف این وام ۵ میلیون تومان بوده و در برخی مواقع امکان پرداخت ۱۰ میلیون تومان وجود دارد و سود آن کمتر از ۴ درصد است.

کمک ۱۶۰ میلیاردی به کمیته امداد

فتاح افزود: با ۴۰۰ گروه جهادی در راستای مقابله با کرونا همکاری داشته و از ظرفیت آن‌ها برای تولید اقلام بهداشتی استفاده شده‌است. همچنین ۱۶۰ میلیارد تومان به کمیته امداد جهت پرداخت به خانواده‌های مستمری‌بگیر اعطا شده‌است.

وی گفت: ۴۶ میلیارد تومان هم به بهزیستی کمک و اختیار استفاده به خود سازمان‌ها واگذار شده‌است.

فتاح افزود: ۵ میلیارد تومان هم در رابطه با کودکان کار و ۱۳ میلیارد تومان هم کارت هدیه به شهرداری داده شده‌است تا میان دستفروشان و کارگران بازیافت و زنان سرپرست خانوار توزیع شود؛ این در حالی است که همه این نهاد‌ها باید گزارش کار به بنیاد ارائه دهند.

وی گفت: با سازمان امور زندان‌ها و قوه قضائیه نیز تعاملاتی داشته‌ایم. برای ۳۸ هزار زندانی نیازمند که در حال حاضر در مرخصی به سر می‌برند، کارت‌های هدیه‌ای به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده‌است.

پرویز فتاح خاطر نشان کرد: در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه نیز به کولبران کارت هدیه اهدا شده‌است و استانداران وظیفه اهدا این کارت‌ها را بر عهده داشتند.

وی افزود: همچنین ۲۵ میلیارد تومان نقداً به استان سیستان اهدا شد تا اتباع و افراد فاقد شناسنامه از این مبالغ اهدایی بهرمند شوند و در عین حال برای ملوان‌ها در استان هرمزگان و بوشهر به هر نفر یک میلیون تومان هدیه داده شده‌است و این به همه نیازمندان این حوزه واگذار شده است.

فتاح گفت: به همه ساکنان عزیز در هرمز، لارک و هنگام در این هفته کارت هدیه ۵۰۰ هزار تومانی اهدا و در قشم این کارت هدیه فقط به مددکاران و در استان قم نیز ۷ میلیارد تومان به نیازمندان اهدا شده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار