۴۳ میلیارد ریال به خانواده‌های کمیته امداد کمک شد
کد خبر: 1003305
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D0L
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۴۳ میلیارد ریال به خانواده‌های زیرپوشش این نهاد در استان کمک شد.

علی ملکپورگفت :از ابتدای ماه مبارک رمضان 43 میلیلرد به خانواده های تحت پوشش کمک شده  وی اضافه کرد: از این میزان ۲۳میلیارد ریال از محل کمک‌های مردمی و ۲۰ میلیارد ریال نیز از محل کمک بنیاد مستضعفان توزیع شد.

ملکپور گفت: در سالجاری از محل کمک‌های مردمی و دفتر امام جمعه شهرکرد و مجموعه استانداری در قالب اطعام مهدوی و توزیع غذای بین خانواده نیازمند ۲۵ هزار و ۸۴۹ پرس غذای گرم توزیع شد.

وی به توزیع ۱۰ هزار سبد غذایی بین خانواده نیازمند و افراد تحت پوشش این نهاد تاکنون اشاره کرد و گفت: پیش بینی می‌شود توزیع غذای گرم و سبد غذایی تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه پارسال در بحث زکات، استان چهارمحال و بختیاری رتبه نخست کشوری را کسب کرد، افزود: سال گذشته ۵۶ میلیارد ریال از محل کمک‌های های زکات در استان جمع آوری شد که نست به سال‌های قبل رشد خوبی داشته است.

ملکپور اظهار داشت: در عید فطر سال گذشته ۲۳میلیارد ریال زکات فطریه در استان جمع آوری شد که از این میزان ۲۱ میلیارد ریال زکات عام، ۹۴۰ میلیون ریال زکات سادات، و مابقی کفاره عمد و غیر عمد بود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و مشخص نبودن برپایی نماز در استان افزود: برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام‌شده است و با توجه به وضعیت موجود در سالجاری، شیوه‌های مختلفی برای دریافت فطریه از سوی این نهاد، طراحی و پیش‌بینی‌ شده است.

وی گفت: پرداخت به روش الکترونیکی با شماره گیری کد دستوری *۸۸۷۷*۵# و مراجعه به سایت emdad.ir و شماره گیری تلفن گویا ۰۹۶۸۸۷ و پرداخت از طریق اپلیکیشن‌های بله، بام، سکه، ایوا و سنا انجام می شود.

وی افزود: به منظور حمایت از ایتام نیز بنیاد مستضعفان ۱۰ میلیارد ریال و به ازای هر یتیم ۵ میلیون ریال واریز کرده است.

وی به راه اندازی سامانه "سنا" کمیته امداد امام خمینی (ره) در هفته آینده نیز اشاره کرد و گفت: این سامانه برای شناسایی افراد نیازمند واقعی و توزیع عادلانه کمک به این افراد و جمع آوری کمک‌های مردمی راه‌اندازی شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی