آقای روحانی! مانع ابطال یک قرارداد فاسد نشوید
کد خبر: 1003153
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cxt
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵
نامه توکلی به رئیس جمهور:
آقای روحانی! چرا به مسئولان دادرسی و داوری فشار می‌آورند که بر یک تخلف آشکار مالی در ماجرای واگذاری شرکت کشت و صنعت دشت مغان چشم بپوشند؟
سرویس سیاسی جوان آنلاین: احمد توکلی، رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در گفتگو با فارس، با اشاره به تخلف صورت گرفته در ماجرای واگذاری شرکت کشت و صنعت دشت مغان گفت: بعد از اینکه دیده بان شفافیت و عدالت علیه قرارداد حراج کردن شرکت کشت و صنعت مغان اعلام جرم کرد، سازمان خصوصی سازی به هیئت داوری شکایت برد و اعلام کرد این قرارداد اشکال دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که مهم‌ترین اشکال این واگذاری چیست، گفت: مهم‌ترین اشکال این قرارداد نحوه قیمت‌گذاری بود که خریدار آن را مفت خریداری می‌کند و بنگاهی که بزرگ‌ترین بنگاه خاورمیانه است و ۲۷ هزار هکتار زمین مستعد دارد و یک میلیون مترمربع تجهیزات و کارخانه دارد به ۱۸۴۰ میلیارد تومان فروخته می‌شود که قرار می‌شود ۱۰۰ میلیارد را ابتدای قرارداد و بعد دو سال تنفس طی ۹ سال دیگر این مبلغ را با نرخ ۱۴ درصد به دولت بدهد. رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه آیا این غیراز مفت فروشی است درباره اهلیت خریدار ادامه می‌دهد: این در حالی است که خریدار پیش از این مالک کارخانه‌ای بوده با مساحت دو هکتار با مستحدثاتی بالغ بر ۱۰ هزارمتر مربع که به تولید شیرینی و بیسکویت مشغول بوده است.

توکلی به ورود هیئت داوری اجرای سیاست‌های کلی اصلی ۴۴ به موضوع واگذاری اشاره کرد و گفت: بعد از اینکه سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و وزارت اطلاعات و دیده بان شفافیت و عدالت به این واگذاری اعتراض می‌کنند، سازمان خصوصی سازی به هیئت داوری موضوع ماده ۳۰ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ شکایت می‌کند و سه شنبه گذشته این هیئت در جلسه‌ای این قرارداد را ابطال می‌کند. وی افزود: این در حالی است که آقای رئیس جمهور با کمال تأسف در جلسه هیئت دولت به آقای وزیر اقتصاد و وزیر دادگستری اعتراض و درخواست می‌کند، چون رأی صادر ولی هنوز انشا نشده است، از رأی صادره و امضا‌هایی که داده شده است عدول کنند. رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه از آقای روحانی تعجب می‌کنم که به‌جای دفاع از حقوق ملت به کسانی که حق ملت را استیفا کردند فشار می‌آورد تا به وظیفه‌شان عمل نکنند. دیده بان شفافیت و عدالت در تلاش است این اتفاق نیفتد و امیدداریم هیئت داوری زیر بار این درخواست ناصواب نرود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار