روسیه: عضویت آمریکا در برجام مضحک است
کد خبر: 1003047
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CwB
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
نماینده روسیه در سازمان ملل متحد از موضع آمریکا مبنی بر اینکه دو سال بعد از خروج از برجام، هنوز هم عضوی از این توافق است، انتقاد کرد.
سرویس بین الملل جوان‌آنلاین: نماینده روسیه در سازمان ملل متحد ادعای آمریکا مبنی بر اینکه دو سال بعد از خروج از توافق هسته‌ای ایران، هنوز هم عضوی از آن است، «احمقانه» توصیف کرد.

«واسیلی نبنزیا» از این ادعای آمریکا که دو سال بعد از خروج از برجام هنوز عضوی از این توافق است و می‌تواند موجب بازگشت تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران شود، انتقاد کرد و آن را «احمقانه» خواند.

نماینده روسیه در سازمان ملل بامداد چهارشنبه در نشستی ویدئوکنفرانسی گفت: این مسخره است. آن‌ها عضو نیستند و هیچ حقی برای اجرای مکانیسم ماشه ندارند.

نبنزیا با بیان اینکه آمریکا باید بررسی کند که آیا احیای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، ارزش آن را دارد یا نه، افزود: بازگشت فوری تحریم‌ها قطعاً به معنای پایان برجام خواهد بود. بی سابقه‌ترین بازرسی‌هایی که آژانس اتمی تا کنون از یک کشور داشته است، متوقف خواهد شد. آیا این به نفع آمریکا است؟

این دیپلمات روسیه در پاسخ به اینکه کشورش در قبال چنین قطعنامه‌ای از حق وتو استفاده خواهد کرد یا خیر، گفت: من هرگز به این سوال تا وقتی که زمان آن نرسیده، پاسخ نمی‌دهم. اما شما می‌توانید یک حدس سرانگشتی بزنید. من دلیلی برای اینکه تحریم تسلیحاتی بر ایران اعمال شود، نمی‌بینم.

گفتنی است که آمریکا در روز‌های گذشته قطعنامه‌ای را که خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران است میان برخی از اعضای شورای امنیت توزیع کرده است. تصویب این قطعنامه به موافقت ۹ عضو شورای امنیت نیاز دارد و در عین حال روسیه و چین هم نباید آن را وتو کنند.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار