بازگشت دوباره قاتل به سمت طناب دار
کد خبر: 1003030
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cvu
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۵
مردی که در جریان یک پرونده قتل موفق به جلب رضایت عده‌ای از اولیای‌دم شده بود با رسیدن دختر مقتول به سن قانونی نفس‌هایش بار دیگر به شماره افتاد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  رسیدگی به این پرونده از ۱۴‌اسفند‌سال‌۷۹ همزمان با کشف جسد مرد میانسالی حوالی تهرانسر از سوی کارآگاهان پلیس‌آگاهی تهران آغاز شد.

آن روز مأموران پلیس جسد پتو پیچ شده مرد ناشناسی را زیر پلی کشف کردند که با ضربات متعدد چاقو به بدنش به قتل رسیده بود.

بررسی‌ها نشان داد مقتول در مکان دیگری در حالی که لباس خانگی به تن داشته به قتل رسیده و پس از آن عاملان قتل جسد او را به این مکان منتقل کرده‌اند.

مأموران پلیس در نخستین گام برای شناسایی مقتول پرونده افراد گمشده را بررسی کردند که مشخص شد یک روز بعد از حادثه زنی ناپدید شدن شوهرش را که شباهت زیادی به مقتول دارد به اداره پلیس اعلام کرده است. بدین ترتیب زن میانسال که بهاره نام دارد به پزشکی قانونی رفت و جسد شوهرش را شناسایی کرد.

وی گفت: من و فرزاد یک پسر و دو دختر بین ۱۰ تا ۱۷ ساله داریم. او روز چهاردهم برای انجام کاری از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت که روز بعد به اداره پلیس رفتیم و اعلام فقدانی کردیم. پس از شناسایی مقتول، مأموران پلیس دریافتند فرزاد معتاد به مواد مخدر بوده و به همین سبب چند سالی است با همسر و پسرش اختلاف داشته است. از سوی دیگر بررسی‌های فنی حکایت از این داشت مقتول در خانه‌اش به قتل رسیده‌است. مأموران پلیس احتمال دادند وی از سوی یکی از اعضای خانواده‌اش به قتل رسیده و بنابراین همسر مقتول را به عنوان مظنون حادثه بازداشت کردند.

اعتراف به قتل شوهر

متهم ابتدا در بازجویی‌ها منکر جرم خود شد، اما وقتی با دلایل و مدارک روبه‌رو شد به قتل همسرش با همدستی پسر ۱۶‌ساله‌اش به نام وحید و پسر ۲۲‌ساله‌ای دیگری به نام فرزین اعتراف کرد. وی گفت: چند سالی بود شوهرم معتاد به مواد‌مخدر شده‌بود به همین خاطر همیشه ما را اذیت می‌کرد به طوریکه از دست کار‌های او همگی خسته شده بودیم. مدتی قبل پسرم با فرزین دوست شد و پس از آن فرزین به خانه ما رفت و آمد می‌کرد که متوجه اختلاف من و شوهرم شد. ما ابتدا سعی کردیم شوهرم را ترک دهیم، اما وقتی موفق نشدیم من و پسرم و فرزین نقشه قتل او را طراحی و اجرا کردیم. شب حادثه شوهرم در خانه بود و من همراه دو دخترم به خانه خواهرم رفتیم. پس از رفتن ما پسرم و فرزین وارد خانه ما شدند و طبق نقشه شوهرم را در خواب به قتل رساندند و جسد او را به بیرون منتقل کردند. با اعتراف متهم، مأموران پلیس وحید و فرزین را به اتهام قتل بازداشت کردند و دو متهم نیز در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کردند.

وحید گفت: پدرم معتاد بود و ما را اذیت می‌کرد که تصمیم گرفتیم با دوستم او را به قتل برسانیم. شب حادثه او را در خواب با چاقو به قتل رساندیم و بعد جسدش را داخل پتویی قرار دادیم و به بیرون منتقل کردیم.

رهایی از زندان

در حالی که پدر و مادر مقتول برای عاملان قتل درخواست قصاص داده‌بودند، وحید پس از تحقیقات تکمیلی روانه کانون اصلاح و تربیت شد و دو متهم دیگر هم راهی زندان شدند تا اینکه مدتی بعد فرزین از سوی هیئت قضایی به قصاص و همسر مقتول نیز به جرم معاونت در قتل به ۱۵‌سال حبس محکوم شدند. وحید نیز پس از اینکه به سن قانونی رسید دوباره دادگاهی شد و به اتهام قتل پدرش به قصاص محکوم شد، اما چند سال بعد پدر و مادر مقتول، نوه‌شان را بخشیدند و وحید از زندان آزاد شد. از سوی دیگر همسر مقتول هم پس از گذراندن بخشی از دوران محکومیتش از زندان آزاد شد، اما فرزین همچنان به جرم قتل در انتظار چوبه دار بود تا اینکه پدر و مادر مقتول فوت کردند و پس از آن وحید همراه یکی از خواهرانش که به سن قانونی رسیده بودند به دادسرای امور جنایی رفتند و به عنوان اولیای‌دم فرزین را بخشیدند.

درخواست دوباره قصاص برای یکی از قاتلان

متهم پس از گرفتن رضایت دو نفر از اولیای‌دم با گذاشتن وثیقه تا زمانی که دختر کوچک مقتول به سن قانونی برسد و تکلیفش برای همیشه مشخص شود از زندان آزاد شد. چند روز قبل دختر کوچک مقتول که به سن قانونی رسیده است به دادسرای امور جنایی رفت و پس از واریز تفاضل دیه به حساب قوه قضائیه برای فرزین درخواست قصاص کرد. بدین ترتیب مأموران پلیس به دستور قاضی اجرای احکام دادسرا فرزین را که الان ازدواج کرده و فرزندار شده‌است بازداشت و روانه زندان کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار