کانال انسان‌دوستانه سوئیس درتامین نیاز ایران کافی نیست
کد خبر: 1002537
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cnx
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
تخت‌روانچی در اجلاس «تحریم‌های آمریکا و کووید ۱۹»:
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد که تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، به مثابه ستون پنجم دشمن، به مبارزه ایران با کرونا لطمه می‌زند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: مجید تخت روانچی طی سخنرانی در وبینار بین المللی «تحریم‌های آمریکا و کووید ۱۹، یک تهدید جهانی» با اشاره به تداوم چهاردهه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا علیه ایران، به تشریح آثار مخرب این تحریم‌ها بر مبارزه کشورمان با بیماری همه گیر کرونا پرداخت.

سفیر ایران، تمامی بشریت را در جبهه واحدی در مبارزه با کرونا دانست و هرگونه ایجاد محدودیت و مانع در توانایی کشور‌ها در این زمینه را باعث تضعیف تلاش‌های جهانی با این بیماری همه گیر دانست. روانچی با اشاره به این که ایران یکی از بیشترین واگیری به ویروس کورونا را داشته است، تحریم‌های یکجانبه آمریکا را باعث تضعیف تلاش‌ها در مبارزه با این بیماری دانست و گفت این تحریم‌ها به مثابه ستون پنجم دشمن در میانه نبرد با این بیماری به اقدامات کشور‌ها لطمه می‌زند.

روانچی ضمن رد ادعای مقامات آمریکایی در مستثنی دانستن مبادلات بشردوستانه و پزشکی از تحریم‌ها، گفت که در عمل انجام این گونه تبادلات غیرممکن هستند.

وی با اشاره به سازوکار موسوم به کانال انساندوستانه سوئیس (SHTA)، ضمن ناکافی دانستن این کانال برای تأمین نیازمندی‌های ایران افزود: شرط و شروط وزارت خزانه داری آمریکا برای صدور مجوز به شرکت‌های متقاضی برای استفاده از این کانال، چنان سخت گیرانه است که در عمل مبادلات از این کانال دشوار است.

روانچی همچنین با اشاره به خسارت‌های گسترده اقتصادی و انسانی کرونا در ایران و سایر کشورها، لغو فوری تمامی تحریم‌های بانکی، بیمه‌ای، حمل و نقل، پزشکی، صنعتی، صادرات، واردات و … را برای کمک به کشور‌های آسیب دیده با اتکا به منابع داخلی شأن ضروری دانست و خواستار لغو تحریم‌ها شد.

گفتنی است این وبینار، با سخنرانی سفرای کشور‌های ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا، زیمباوه و نیکاراگوئه در سازمان ملل و توسط سازمان مردم نهاد "تحریم‌ها کشنده هستند" بصورت مجازی برگزار شد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار