روایت سردار تنگسیری از تعصب رهبر انقلاب به خلیج‌فارس
کد خبر: 1000923
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CNv
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به خلیج‌فارس تعصب خاصی دارند؛ ایشان همیشه می‌فرمایند جزایر خلیج‌فارس باید با نام اصلی‌اش خوانده شود.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، دریادار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به روز ملی خلیج‌فارس، اظهار داشت: خلیج‌فارس متعلق به ما ایرانیان است و جا دارد از کسانی که در طول تاریخ، جان خود را در این منطقه فدا کردند، یاد کنیم.

سردار تنگسیری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به خلیج‌فارس تعصب خاصی دارند. ایشان همیشه می‌فرمایند جزایر خلیج‌فارس را با نام اصلی‌اش نام ببرید؛ مثلاً جزایر بنی فارور را «فاروران» یا «فارورگان» و ابوموسی باید «بوموسی» خوانده شود. وی با بیان اینکه اهمیت خلیج‌فارس به نفت و گازش نیست، افزود: از سال ۱۲۰۵ تا ۱۳۲۲ میلادی پرتغالی‌ها به مدت ۱۱۷ سال با وجود مشقاتی که این منطقه به لحاظ جغرافیایی و جوی دارد، در آن حضور یافتند و بعد انگلیسی‌ها و سپس امریکایی‌ها در این منطقه حضور پیدا کردند که این اهمیت خلیج‌فارس را نشان می‌دهد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: این منطقه همیشه خلیج‌فارس بوده و همیشه نیز خواهد بود و ما ایرانیان باید تاریخ آن را بخوانیم.

وی خاطر نشان کرد: شهدای بزرگی در این منطقه جان خود را فدا کردند تا خلیج‌فارس، «خلیج‌فارس» باقی بماند و جزایر آن جزایر خلیج‌فارس باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه یادآور شد: تمامی خلیج‌فارس متعلق به فارس بوده است. تا سال ۱۳۵۵ شمسی بحرین یکی از استان‌های کشور ما بود و «کوت» یا همان کویت به معنای خیمه‌گاه نادر بوده است که این نشان می‌دهد از قدیم، این منطقه خلیج‌فارس بوده و هیچ‌کس نمی‌تواند اسمش را عوض کند. دریادار تنگسیری با بیان اینکه ما چشم طمع به هیچ کشوری نداریم، تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که کشور‌های منطقه می‌توانند دست دوستی به همدیگر بدهند و با همگرایی متعددی که با هم دارند، می‌توانند امنیت منطقه را برقرار و بیگانگان را از آن خارج کنند.

وی با گرامیداشت یاد شهدایی که در منطقه خلیج‌فارس جان باختند، گفت: در خلیج‌فارس ما شهدای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مانند ناخدای شهید‌همتی، شهدای نیروی دریایی سپاه، شهدای نفت فلات قاره و همچنین شهدای مردمی را داریم؛ دریانوردانی که هنگام محاصره آبادان از سوی دشمن، با لنج‌های خود به کمک رزمندگان اسلام می‌رفتند و مهمات، آذوقه و نفرات را به جبهه نبرد می‌رساندند. کسانی که جان خود را فدا کردند تا این خلیج، خلیج‌فارس باقی بماند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار