علم‌و‌دانش
با استفاده از نانوذرات؛
مهندسان زیست‌پزشکی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی موفق به ساخت دستگاهی شدند که با استفاده از نانوذرات می‌تواند به پزشک کمک کند تا نسبت به حذف کامل تومور اطمینان حاصل کند.
داوطبان کنکور در این روز‌های مانده تا آزمون باید آرامش خود را حفظ کرده و از اضطراب و تنش دوری کنند.
تلاش دانشمندان برای کشف علت؛
زیست‌شناسان دریایی این روزها مشغول رمزگشایی رفتار عجیب آبزیان در فلوریدا هستند. ده‌ها گونه ماهی در این منطقه از چند ماه پیش به شکل عجیبی بیمار شده‌اند.
نوع برداشت انسان‌ها از خوشایند یا ناخوشایند بودن یک بو به چه عامل یا عواملی بستگی دارد؟
دشوار است که بگوییم یک گروه از مواد شیمیایی همواره بوی خوشی دارند به خصوص که آن چه ما استشمام می‌کنیم اغلب مخلوطی از مولکول‌های مختلف است. بوی خوب یا بد این مخلوط تا حد زیادی به نحوه تعادل مولکول‌های آن و هم چنین بستری که در آن بو را استشمام می‌کنیم بستگی دارد.
عنوان کتاب جدید جاناتان هایت (نسل مضطرب) به افزایش وجود مشکلات روانی به‌ویژه اضطراب و افسردگی در نسل زد و نسل آلفا، یعنی افرادی که سنی حدوداً کمتر از ۳۰ سال دارند، اشاره دارد
کپسول فضایی شرکت «واردا اسپیس» پس از بازگشت به زمین، محموله‌های مهمی را با خود آورد که یکی از آنها داروی ایدز بود. اکنون یک مقاله پیش‌چاپ جدید می‌گوید که این شرکت یک گام به هدف خود نزدیک‌تر شده است.
پیری یک فرآیند طبیعی است و نباید از آن واهمه داشت. عاداتی مانند ورزش کردن، نوشیدن آب فراوان و داشتن یک رژیم غذایی مغذی و متعادل، همه راه‌هایی هستند که می‌توانیم به خودمان کمک کنیم با افزایش سن، جوان‌تر به نظر برسیم و احساس شادابی کنیم.
۱۵ ساله بود که فهمید گروه خونی‌اش متفاوت است، اما نمی‌دانست این گروه خونی که به نام «او بمبئی» (OH) شناخته می‌شود یک گروه خونی نادر است و تعداد اند کی از افراد در جهان آن را دارند. در ایران تا به حال ۷۰نفر با این گروه خونی شناسایی شده‌اند.
پزشک مشهور ابن سینا این نکته را در مورد خواص قهوه یا همان بنک می‌افزاید که می‌تواند پوست را تمیز و بوی بدن را شیرین کند. ابن سینا خاطرنشان می‌کند که مصرف بنک دارای خواص تغییردهنده ذهن است که می‌تواند بر عقل اثر بگذارد. این نخستین بار در تاریخ علم است که کسی به اثرات کافئین بر مغز اشاره می‌کند.
گاردین بررسی کرد
هر چه برنج پس از پخت مدت طولانی‌تری در دمای اتاق نگهداری شود، احتمال رشد باکتری‌ها در آن افزایش می‌یابد.
۱