انصاریفرد راست گفت، پناه جوابش را در سایت وزارت ورزش داد!
کد خبر: 994650
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Akk
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
در پرسپولیس اتفاقات عجیب وغریبی افتاده همانند استقلال. چه هدفی و چه اراده‌ای پشت بر هم زدن آرامش نسبی این دو باشگاه وجود دارد ما خیلی سر در نیاوردیم، اما آنچه که می‌توان در این مبحث بیان کرد این است که پرسپولیس و استقلال را باید از دست خود محوری‌ها خارج کرد و آن‌ها را داد دست یک گروه و یا یک نهاد مستقل از وزارت ورزش که فقط نقش نظارتی داشته باشد.
سیدرضا فیض آبادی
سرویس ورزشی جوان آنلاین: نقش نظارتی که در زمان ریاست مهندس هاشمی طبا و قبل از آن ریاست دکتر غفوری فرد بر سازمان ورزش وجود داشت و اصلا هم هیچگاه نامی از رییس سازمان در این دو باشگاه نمی‌آمد.
غفوری فرد طی دو خط نامه روی یک کاغذ سربرگ دار سازمان ورزش به مهندس محلوجی وزیر وقت صنعت و معدن نوشته است: باشگاه پرسپولیس به صورت امانت در اختیار شما قرار می‌گیرد.
همین موضوع هم برای علی آقا محمدی آمده است که باشگاه استقلال را به وی سپردند.
تقریبا در تمام دهه ۶۰ تا اواسط دهه ۷۰ کار بر همین منوال بود و استقلال و پرپسولیس بدون آنکه هواداران را به مدیرعامل حواله دهند یا نامی از مدیر عامل باشد در بهترین مسیر خود حرکت می‌کردند و هر دو تیم قهرمان آسیا شدند، پرسپولیس در جام در جام قهرمان شد و یکبار هم تا فینال رفت و استقلال در جام باشگاه‌های آسیا مثل پرسپولیس قهرمان شد و یکبار تا فینال پیش رفت. همین دو تیم پایه‌های قهرمانی تیم ملی در بازی‌های آسیایی پکن ۹۰ را هم ریختند و تا سال‌ها تیم ملی از آن‌ها ارتزاق می‌کرد.
از وقتی سروکله پول و مدیران شهرت طلبی در دو باشگاه پیدا شد خیلی‌ها دندان طمع تیز کردند تا امروز که شخص وزیر ورزش استقلال و پرسپولیس را به عنوان ابزاری سیاسی در جهت اهداف خود هر روز از این دست می‌گیرد و به آن دست می‌دهد.
دیشب در برنامه فوتبال برتر انصاریفر مدیرعامل پرسپولبس پشت خط آمد که آقا من به تنگ آمده ام... وزیر ورزش اختیاری به من نداده و من علیرغم اینکه مدیر عامل هستم، ولی هنوز عضو هیات مدیره نیستم و هیات مدیره به من بد و بیراه می‌گوید و در کارم دخالت می‌کند و مدیر روابط عمومی مرا عوض کرده و ... خدا حافظ!
نه کار هیات مدیره درست است و نه حرف انصاریفر را می‌توان حجت قرار داد.
هیات مدیره وظایف مشخصی دارد و مدیر عامل باید تابع و مجری مصوبات هیات مدیره باشد.
اما اینکه وزیر ورزش برنامه هایش را با دیگران هماهنگ می‌کند و جواب تلفن مدیر عامل باشگاه را نمی‌دهد یک پیچیدگی‌هایی در کار دیده می‌شود، ولی به نظرم با توجه به سخنان دیشب انصاریفرد بحث بر سر پول است.
همه دعوا‌ها از پول آغاز می‌شود.
گویا بانک گردشگری به عنوان اسپانسر پشت باشگاه پرسپولیس ایستاده، ولی بر سر نحوه تقسیم در آمد دوستان اعم از هیات مدیره و انصاریفرد و دیگران جنگ و دعوایی شدید دارند و اینکه به رغم فحش و فحش کاری که انصاریفرد می‌گفت بازهم طرفین سر یک میز می‌نشینند فقط مزه شیرین پول هست که تلخی هر ناسزایی را دوستان تحمل می‌کنند.
ولی ۱۱ پرونده باز پرسپولیبس در فیفا و حدود یکصد میلیارد بدهی و این همه دست گلی که هر کدام از مدیران و هیات مدیره در گذشته و حال به آب داده اند چه می‌شود.
وزیر ورزش هم به نظر چنان دچار این کلاف سردرگم شده که هر طرف زورش بیشتر و زبانی چرب‌تر و توان جذب در آمد‌های بیشتر دارد را بهتر می‌پذیرد.
انصایرفرد فردی اقتصادی نیست. مدیر عامل نمی‌تواند هم کسب در آمد کند و این کار کار هیات مدیره است.
ولی آنطور که ما متوجه شدیم هیات مدیره با بانک گردشگری به توافق رسیده و جناب انصاریفرد انتظار دارد منابع مالی را در اختیار وی قرار دهند تا او امور جاری باشگاه را بچرخاند و به قول خودش شب عید است و عیدی و پاداش بچه‌ها را بدهد (منظور اعضای تیم)، اما یقینا آقای پناه به عنوان رییس هیات مدیره حتما گفته که ما خودمان چلاق که نیستیم آقای مدیر عامل! پول را خودمان آورده ایم و خودمان هم می‌دانیم چطور هزینه کنیم.

نتیجه گیری
چرا انصاریفرد استعفا داد؟
آیا واقعا بخاطر حسین قدوسی که روابط عمومی باشگاه و از رسانه ای‌های بانفوذ در باشگاه پرسپولیس است و هیات مدیره وی را برکنار کرده استعفا داد؟
فکر نمی‌کنیم که انصلاریفرتن‌ها بخاطر قدوسی استعفا داده باشد.
به رغم اینکه انصاریفر را خیلی بیشتر از پناه و دیگران دارای اهلیت فوتبالی و پرسپولیس می‌دانیم تصور ما اینجاست که پرونده‌های عدیده پرسپولیس در فیفا و رای فیفا در پرونده برانکو و زلاتکو و دیگر توریست‌هایی که آمدند و با دلال‌ها بستند و رفتند شکایت کردند و اکنون پرسولیس را با یک دنیا بدهی مواجه کرده اند و از طرفی بستن راه‌های مالی از سوی هیات مدیره کار را بر انصاریفرد تنگ کرده و او که نگاه وزیر ورزش را هم به سمت هیات مدیره می‌بیند بهترین راه را در یک استعفای شفاهی آنهم در برنامه پر بیننده شب‌های فوتبالی دید تا شاید با فشار افکار عمومی و رسانه‌ها و هواداران، جنگ نابرابر را از پناه و پناه گیرندگانش ببرد.

ولی وزیر ورزش بیشتر به سمت قدرت و آنکه پول آورده غش می‌کند تا انصاریرفرد و برایشان هم اصلا نظر تماشاگر و هوادار مهم نیست چه اینکه هوادار در این گیرودار ویروس کرونا جایی ندارد که بیاید و علیه وزیر جوسازی کند...
پس انصاریفرد قربانی سیاست‌ها و بده و بستان‌های هیات مدیره منصوب سلطانی فر وزیر ورزش شد.
امروز پناه رییس هیات مدیره در سایت وزارت ورزش جواب انصارفر را داده و این یعنی خداحافظ آقای انصارفر، چون وزیر دستش علنا رو شد که با پناه و پناه جویان اوست نه با انصاریفر!
و این را انصارفر کاش زودتر می‌گرفت و با سربلندی کنار می‌رفت نه بعد از اینکه یک عده کاسب و بازاری به عنوان هیات مدیره به تنها‌ترین عضو فوتبالی و پرسپولیسی باشگاه هر چه دلشان خواست بگویند و او هم به قول خودش بخاطر پرسپولیس سکوت کند!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار