۸۰ درصد مشکلات اقتصادی ریشه داخلی دارد
کد خبر: 993381
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AQH
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی:
۸۰ درصد مشکلات اقتصادی ما ریشه داخلی دارد و ربطی به تحریم‌ها ندارد، اما دولت غافل است و اولویت‌ها را نمی‌شناسد
سرویس سیاسی جوان آنلاین: ابوالفضل ابوترابی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتگو با مهر در خصوص کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش مشارکت مردم به دلیل بی‌تدبیری‌های دولت بود؛ دولت راهکار‌های داخلی را کنار گذاشته و رها کرده و به برجام چسبیده بود.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت با بی‌تدبیری، نرخ بنزین را در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی افزایش داد. مشکلات معیشتی، گرانی و بیکاری، عامل کاهش مشارکت مردم در انتخابات بود. ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی ما ریشه داخلی دارد و ربطی با تحریم‌ها ندارد، اما دولت غافل است و اولویت‌ها را نمی‌شناسد. وی عدم وجود عدالت اجتماعی را عامل نارضایتی مردم و کاهش مشارکت در انتخابات خواند و گفت: درحالی‌که بیکاری و حقوق پایین کارمندان و کارگران ادامه دارد، حقوق‌های نجومی نیز ادامه دارد. بی‌عدالتی اجتماعی، عامل نارضایتی و گسست اجتماعی است، اما دولت چشم خود را از این بی‌عدالتی‌ها برداشته و حتی مشکل حقوق‌های نجومی را نیز حل نمی‌کند.

ابوترابی، کاهش مشارکت مردم در انتخابات را زنگ خطر خواند و اظهار داشت: اولویت مجلس یازدهم، مقابله با بی‌عدالتی اجتماعی، بی‌تدبیری‌های دولت و اصلاح بنیادین نظام اداری خواهد بود. عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: سیاست اداری پاسخگو نیست، باید انقلاب اداری ایجاد شود و نظام مالیاتی و بیمه‌ای اصلاح گردد. وی افزود: افرادی که پای صندوق‌های رأی آمدند، احساس تکلیف شرعی کردند و نباید ناامید شوند؛ امید این افراد به جریان انقلابی است. ابوترابی گفت: مردم به جریان انقلابی رأی دادند تا تحولی در اداره کشور ایجاد شود، در مقابل بی‌تدبیری‌های دشمن، ایستادگی و خواب را بر نفوذی‌ها و مدیران نااهل حرام کنند. عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطرنشان کرد: باید اقدامات مجلس انقلابی به گونه‌ای باشد که امید برای بهبود وضعیت کشور و معیشت مردم در جامعه ایجاد شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار