صدور ۲۲۴ مورد مجوز سقط درمانی در استان آذربایجان شرقی
کد خبر: 993248
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AO8
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
مدیر کل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۳۱۷ نفر برای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

علی صفایی‌فرد  با بیان اینکه در 10 ماهه امسال 317 نفر برای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی مراجعه کردند، اظهار داشت: از این تعداد برای 224 نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که برای 223 نفر مجوزسقط صادر شده بود تفاوت چندانی نداشته است.

وی افزود: در دی ماه امسال نیز از 36 پرونده تشکیل شده در این زمینه به 27 نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که 33 مجوزسقط صادر شده بود 6 مورد کاهش یافته است.

صفایی راد در سال گذشته 413 نفربرای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که برای 272 مورد مجوز سقط صادر شده است.

لازم به توضیح است ازجمله خدماتی که درسازمان بدون نامه مرجع قضایی ارائه میشود،صدورمجوزسقط درمانی است. صدورمجوزسقط درمانی براساس ماده واحده قانون سقط جنین درمانی مصوب سال 1384 مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن که به تصویب سازمان پزشکی قانونی رسیده‌، برعهده سازمان پزشکی قانونی است و این سازمان مرجع خاص رسیدگی کننده به این موضوعات است.

برهمین اساس همه ساله تعدادی از متقاضیان سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی درکشورمراجعه میکنند که ضمن بررسی شرایط  و مدارک پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم وسن بارداری کمتر از 19 هفته برای آنان مجوز سقط صادر می شود.

برچسب ها: درمان ، پزشک ، خدمات
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار