تایید صلاحیت ۱۱۵ داوطلب دیگر انتخابات مجلس در استان تهران
کد خبر: 990024
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Y8
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: صلاحیت ۱۱۵ تن دیگر از داوطلبان انتخابات در استان تهران توسط شورای نگهبان تایید شد.
به گزارش جوان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکرالله حسن‌بیگی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار سامانه جامع انتخابات تاکنون برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در مجموع صلاحیت یک هزار و ۶۶۷ نفر توسط شورای نگهبان در این استان تأیید و ۲ هزار و ۱۰۳ نفر نیز رد شده است، اظهار داشت: تعداد ۱۰۹ نفر از داوطلبان نیز تاکنون انصراف داده‌اند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: طبق قانون، تبلیغات نامزد‌های مجلس از ۲۴ بهمن به مدت یک هفته آغاز می‌شود.

وی افزود: نامزد‌های انتخابات مجلس برای ۳۹ کرسی در استان تهران با یکدیگر رقابت می‌کنند که از این تعداد ۳۰ کرسی متعلق به حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، ۵ کرسی برای سایر حوزه‌های انتخابیه استان و ۴ کرسی نیز به نمایندگان اقلیت‌های دینی اختصاص دارد که در تهران زندگی می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: برای انتخابات میاندوره‌ای خبرگان رهبری نیز ۱۶ کرسی از ۸۸ کرسی خبرگان مربوط به استان تهران است که در حال حاضر ۳ کرسی خالی آن است.

وی افزود: ۱۶ داوطلب برای نخستین میان دوره‌ای خبرگان رهبری در استان تهران تأیید صلاحیت شده‌اند و تبلیغات آن‌ها به مدت دو هفته از ۱۷ بهمن ماه آغاز شده است.

حسن‌بیگی در مورد تعداد صندوق‌های اخذ رأی گفت: تعداد شش هزار و ۶۵۹ صندوق اخذ رأی در استان تهران داریم که با توجه به برگزاری دو انتخابات مجلس و میاندوره‌ای خبرگان این تعداد دو برابر می‌شود. به عبارت دیگر ۱۳ هزار و ۳۱۸ صندوق اخذ رأی در استان پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: در مجموع ۱۸۰ هزار نفر در دوم اسفندماه با ستاد انتخابات استان تهران در قالب عوامل اجرایی، نمایندگان فرماندار، نیرو‌های امنیتی، نظامی و انتظامی با ستاد انتخابات استان تهران همکاری دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران خاطرنشان کرد: برای برگزاری انتخابات در استان تهران آمادگی کامل داریم. اقلام انتخاباتی توزیع شده و کلاس‌های آموزشی نمایندگان فرماندار، بازرسین و عوامل اجرایی و کاربران دستگاه‌های احراز هویت در حال برگزاری است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار