کلاهبرداری با وام فوری
کد خبر: 989925
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049WX
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
مجرم سابقه‌دار که با وعده پرداخت وام فوری با سود کم متقاضیان را فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد بار دیگر بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، این پرونده ۲۵‌شهریور‌ماه امسال از شعبه‌۱۶ دادسرای ناحیه ۵ به پایگاه دوم پلیس‌آگاهی تهران فرستاده شد. یکی از شاکیان در توضیح شکایت خود به کارآگاهان پلیس گفت: مدتی بود که به دنبال تهیه یک وام بودم، اما شرایط پرداخت در بانک‌ها دشوار بود تا اینکه در جست‌وجوی اینترنتی با شرکتی آشنا شدم که در تبلیغات آن آمده بود که با سپرده کم وام کم بهره پرداخت می‌کند. بعد از بررسی شرایط پرداخت وام بود که با شماره دفتر که در آگهی درج شده بود تماس گرفتم. مردی که به تماسم جواب داد گفت که برای پذیرش اولیه باید ۸۰‌هزار تومان به حساب شرکت واریز کنم که قبول کردم. بعد از واریز کردن پول از دفتر شرکت با من تماس گرفتند و به آنجا رفتم. مردی به نام علیرضا ۳۰ ساله خودش را مدیرعامل شرکت معرفی کرد. او گفت که برای پرداخت وام باید ۱۵‌میلیون تومان به حساب شرکت واریز کنم تا ۲۰‌روز بعد وام و اصل پول به حسابم واریز شود. بعد از واریز کردن پول با شرکت تماس گرفتم، اما دیگر کسی جوابم را نداد.

با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت کارآگاهان پلیس راهی محل و متوجه شدند شرکت تعطیل است. بررسی‌های بعدی نشان داد که شرکت هیچ مجوزی ندارد. بررسی سوابق مدیر شرکت هم حکایت از این داشت که او از مجرمان سابقه دار است که دو سال قبل به اتهام کلاهبرداری بازداشت و به زندان محکوم شده بود. تحقیقات کارآگاهان همچنین نشان داد که شکایت‌مشابه بسیاری علیه متهم مطرح شده‌است. در شاخه دیگری از تحقیقات بود که کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه مدیر فراری را حوالی میدان صادقیه شناسایی و ۱۴‌بهمن‌ماه او را بازداشت کنند. کارآگاهان همچنین در بازرسی از شرکت متهم ۱۰۰‌فقره پرونده مشابه کشف کردند. در بررسی اوراق این پرونده‌ها مشخص شد که مدیر فریبکار به صورت ماهرانه از متقاضیان وام، رضایت محضری گرفته بود تا آن‌ها در صورت طرح شکایت علیه شرکت به نتیجه‌ای نرسند.

متهم وقتی مورد بازجویی‌قرار گرفت به جرمش اعتراف کرد و گفت: از مد‌ت‌ها قبل با وعده پرداخت وام فوری و کم بهره شروع به تبلیغ گسترده در فضای مجازی کردم و به بهانه پرداخت وام از متقاضیان مبالغی بین ۸ تا ۲۰‌میلیون تومان دریافت می‌کردم. هنگام تنظیم اسناد هم طوری از آن‌ها امضا می‌گرفتم که دیگر نتوانند علیه من شکایت کنند برای همین بعد از اینکه پول را به حسابم واریز می‌کردند، دیگر به تماس هایشان جواب نمی‌دادم. سرهنگ کارآگاه محسن معظمی گودرزی، رئیس پایگاه‌دوم پلیس‌آگاهی پایتخت گفت: متهم در بازجویی‌ها به کلاهبرداری صریح به این شیوه اعتراف کرده است و با توجه به کشف اسناد و مطرح بودن شکایت‌های مشابه در این باره تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر او همچنان در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار