تعیین سود هر سهام عدالت یک میلیون تومانی
کد خبر: 989522
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Q2
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۵
معاون واگذاری سـهـــام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی کشور گفت: مطابق برآورد‌های صورت‌گرفته مبلغ واریز سود سهام عدالت به ازای هر سهم یک میلیون تومان بالای ۲۰۰ هزار تومان است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «مهر»، حسن علایی در یک گفت و گوی رادیویی اظهار داشت: مطابق برآورد‌های صورت گرفته مبلغ واریز سود سهام عدالت به ازای هر سهم یک میلیون تومان بالای ۲۰۰ هزار تومان است. معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی افزود: پرداخت سود سهام عدالت از سوم اسفند ماه سال جاری در کشور آغاز خواهد شد و تا پایان اسفند ادامه پیدا خواهد کرد.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که قرار بود پرداخت سود سهام عدالت از آذرماه سال جاری به حساب مشمولان واریز شود چرا به اسفند موکول شد، اظهار داشت: شرکت‌هایی که در سبد سهام عدالت قرار دارند اغلب بورسی هستند. پایان سال مالی این شرکت‌ها منتهی به ۲۹ اسفند هر سال است. مجمع عمومی این شرکت‌ها نیز پس از گذشت چهار ماه از پایان سال مالی یعنی تیر ماه برگزار می‌شود.

علایی اظهار داشت: بر اساس قوانین جاری بازار سرمایه و قانون تجارت این شرکت‌ها هشت ماه پس از برگزاری مجمع عمومی فرصت قانونی برای توزیع سود سهم دارند بنابراین تیرماه که مجمع عمومی شرکت‌ها برگزار می‌شود شرکت‌ها اغلب سود سهم سهامداران حقوقی که سهام عدالت هم مشمول این موضوع است انتهای سال یعنی ماه اسفند به نیابت از مشمولان به حساب سازمان خصوصی واریز می‌کنند.

وی ادامه داد: سازمان خصوصی‌سازی هم پس از وصول سود از شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت بلافاصله به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می‌کند. معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی کشور گفت: واریز سود سهام عدالت در آذرماه جنبه قانونی به لحاظ قانون بازار سرمایه و قانون تجارت ندارد. شرکت‌ها الزامی به واریز سود پس از تیرماه ندارند، بلکه واریز سود سهم سهامداران حقوقی از جمله سهام عدالت اغلب در بهمن و اسفند صورت می‌گیرد.
برچسب ها: سهام عدالت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار