نسل امروز با مجاهدت‌های انقلابیون در دوران ستمشاهی آشنا شود
کد خبر: 988992
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049HU
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
رئیس مجلس شورای اسلامی:
سرويس سياسی جوان آنلاين: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تنها کشور باصلابت و ایستاده در برابر امریکاست، گفت: وظیفه همگان دفاع از انقلاب است و بر همین اساس باید نسل امروز با مجاهدت‌های گذشتگان آشنا شود.
به گزارش فارس، علی لاریجانی در آیین رونمایی از تندیس شهید آیت‌الله مرتضی مطهری در موزه عبرت گفت: موزه عبرت واقعاً موزه عبرتی است که اگر نسل جوان آنجا را از نزدیک مشاهده کند که در دوران ستمشاهی چه مجاهدت‌هایی برای انقلاب اسلامی صورت گرفته است قدر و منزلت این نظام را بیشتر متوجه خواهد شد.
وی افزود: انقلاب اسلامی، انقلابی با‌صلابت، اما مظلوم است چراکه منزلت انقلاب در دنیای فعلی نشان‌دهنده جایگاه مرتفع جمهوری اسلامی است.

رئیس مجلس تصریح کرد: در منطقه و در دنیا نمی‌توانند ایران اسلامی را به حساب نیاورند چراکه در زمان شاه، ایران مانند کشور‌های عربی خلیج‌فارس دست‌نشانده و اجراکننده دستورات بود، اما ما هم اکنون باصلابت هستیم. رئیس مجلس خاطرنشان کرد: تنها کشوری که در برابر امریکا در دنیای فعلی و عرصه بین‌المللی ایستاده است جمهوری اسلامی است که توانسته در برابر جریان استکبار با صلابت بایستد.
لاریجانی گفت: وقتی ایران فعلی را در کنار گذشتگان قرار می‌دهیم بزرگی آن را در برابر دوران ستمشاهی درک خواهیم کرد. رئیس مجلس اظهار داشت: انقلاب اسلامی با آنکه باصلابت و پرقدرت است، اما مورد هجوم امریکایی‌ها و همراهان آن‌ها قرار دارد و بر همین اساس عده‌ای وظیفه دارند که از مظلومیت ایران اسلامی دفاع کنند و همگان وظیفه داریم از مجاهدت‌های گذشتگان که بسیار زیاد هم بوده است دفاع کنیم لذا امروزی‌ها وظیفه دفاع از این نظام را بر دوش خود دارند.

دغدغه شهید مطهری در شب شهادتش اقتصاد اسلامی بود
لاریجانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری درباره شهید مطهری فرموده‌اند که او ایدئولوگ نظام جمهوری اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: شهید مطهری فکر نوینی را به وجود آورد که انقلاب اسلامی بتواند با توانمندی فرهنگی خود این نظام را به وجود آورد.
رئیس مجلس گفت: شهید مطهری درباره انقلاب دغدغه و برای آینده و نحوه تحقق آن اندیشه و برنامه داشته است.
لاریجانی خاطرنشان کرد: با وجود برخی کاستی‌ها در انقلاب اسلامی بعد از گذشت ۴۱ سال از پیروزی آن، اما شهید مطهری از همان ابتدا دغدغه رفع مشکلات این نظام را داشته است و حتی در کیف همراه شهید مطهری در شب شهادتش دست‌نوشته‌ای با عنوان اقتصاد اسلامی و رفع مشکلات آن وجود داشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار