اختصاص ۵ /۴ میلیاردتومان یارانه به اهالی‌قلم در نمایشگاه کتاب
کد خبر: 988690
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Cc
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
قائم مقام سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد
مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی‌ایران با اشاره به ارائه تسهیلات حمایتی برای اهالی قلم در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از اختصاص ۵/ ۴ میلیاردتومان یارانه حمایتی توسط بانک صادرات ایران به عنوان بانک عامل این دوره نمایشگاه به اهالی قلم، دانشجویان، طلاب و دانشگاهیان خبر داد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  قادرآشنا در گفتگو با ایرنا با اشاره به جزئیات مفاد امضای تفاهم‌نامه منعقده میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بانک صادرات ایران «بانک عامل» سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: نمایشگاه کتاب امسال با برنامه‌ریزی منسجم و هماهنگ کمی زودتر از موعود، کارو فعالیت خود را آغاز کرده و روند فعالیت‌ها برای آماده‌سازی برگزاری یک رویداد بزرگ فرهنگی در حال انجام است. قائم مقام سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همچنین به پیشینه و سابقه فعالیت و همکاری بانک صادرات ایران با نمایشگاه‌های قبلی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: دلیل انتخاب این بانک تنها به عنوان بانک عامل نیست بلکه بانک حامی نمایشگاه نیز محسوب می‌شود. اینکه بانکی رقمی حدود ۵/۴ میلیاردتومان را به عنوان یارانه نشر و حمایت از اهالی قلم در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در نظر می‌گیرد اتفاق بزرگی است.

آشنا به برخی ازمفاد تفاهمنامه امضا شده با این بانک اشاره کرد و اظهار داشت: مقرر شده این بانک علاوه بر حضور، حمایت و فعالیت در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب، در سایر نمایشگاه‌های استانی نیز به عنوان دو بال در ابعاد داخلی و استانی تلاش کند. مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی‌ایران گفت: دغدغه فرهنگی کشور داشتن مدیرعامل بانک عامل از دیگر شاخصه‌هایی است که یقین ما را در ادامه راه در جهت برپایی نمایشگاه کتاب کمک خواهد کرد.

قائم مقام نمایشگاه کتاب سی‌وسوم در پاسخ به این سؤال که پیش‌بینی شما از استقبال ناشران از این دوره از نمایشگاه چگونه است؟ گفت: تلاش ما این است که با مجموعه اقداماتی که صورت می‌گیرد با در نظر گرفتن و آماده‌سازی زیرساخت‌ها زمینه‌های لازم برای برپایی نمایشگاهی خوب و مطلوب در خور شأن جمهوری اسلامی ایران را برگزار کنیم از این رو حضور گسترده ناشران داخلی و خارجی دور از انتظار نخواهد بود.

وی از کشور ترکیه به‌عنوان کشور میهمان ویژه امسال نمایشگاه نام برد و یادآورشد: پیش از این کشور‌های عمان، افغانستان، ایتالیا، روسیه، صربستان و چین به‌عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران حضور داشتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار