رهبری صرفاً مصوبه سران قوا را تأیید کردند
کد خبر: 980323
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00471f
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
سخنگوی دولت:
سرویس سیاسی جوان آنلاین: مقام معظم رهبری صرفاً مصوبه سران قوا را تأیید کردند، یکبار محضر ایشان رفتند و رهبر انقلاب فرمودند باید هر سه اتفاق نظر داشته باشند، وقتی هر سه قوه امضا کردند، نهایتاً مقام معظم رهبری امضای هر سه قوه را امضا و تأیید کردند.

به گزارش مهر، ربیعی سخنگوی دولت در رابطه با اظهارات مطهری مبنی بر اینکه دولت و مجلس مخالف طرح اصلاح سوخت بوده‌اند و به دستور رهبر انقلاب این اقدام انجام شده است، گفت: آنچه رهبر انقلاب بر آن اصرار داشتند اصلاح ساختاری وضعیت اقتصادی کشور و جلوگیری از قاچاق بوده است تا کشور بتواند به سمت صادرات برود و بودجه کشور متکی بر ظرفیت‌های داخلی باشد.

وی افزود: رهبر انقلاب اصرار داشتند، اما اصرار به اصلاح ساختاری وضعیت اقتصادی بوده است. مقام معظم رهبری صرفاً مصوبه سران قوا را تأیید کردند، یکبار محضر ایشان رفتند و رهبر انقلاب فرمودند باید هر سه اتفاق نظر داشته باشند، وقتی هر سه قوه امضا کردند، نهایتاً مقام معظم رهبری امضای هر سه قوه را امضا و تأیید کردند.
ربیعی در رابطه با آمار‌های ضد و نقیض بازداشت‌شدگان و کشته‌شدگان اغتشاشات اخیر کشور و اینکه آیا آمار به دولت رسیده است؟ گفت: همین امروز با رحمانی‌فضلی گفتگو داشتم. باید جمع‌بندی شود و دلایل حضور افراد و تفکیک شهرستان‌ها و شهر‌ها صورت گیرد. باید در رابطه با میزان جانباختگان و آسیب‌دیدگان نیز تفکیک صورت گیرد.
سخنگوی دولت تصریح کرد: لازم است از قوه قضائیه تشکر کنم. قوه قضائیه در حال تفکیک است و درخواست این بوده که آزادی‌ها با سرعت بیشتری صورت گیرد که در حال انجام است. ما در ماجرا‌های ضعیف‌تر اقدامات ضعیف‌تری داشتیم که اینجا از آقای رئیسی تشکر می‌کنم.

وی افزود: دولت تصمیم نهایی را اعلام خواهد کرد. خسارات جبران خواهد شد و میزان خسارت توسط آقای رحمانی‌فضلی دیروز طی نامه‌ای محرمانه به دولت ارسال شده است که باید بررسی شود. ربیعی در رابطه با معافیت مالیاتی هنرمندان و سلبریتی‌ها خاطرنشان کرد: به طور اساسی ما هنوز بحث مالیات را در دولت تصویب نکردیم. دوستان سازمان برنامه و بودجه در قانون این موضوع را آورده بودند که در معافیت‌های مالیاتی اصحاب فرهنگ را حذف نکنند. این باید قانون شود و در مجلس بررسی شود. تقلیل دادن این موضوع به چند سلبریتی اصلاً درست نیست. خیلی سلبریتی‌ها محترم هستند و خیلی‌ها هم مورد قبول مردم نیستند. درست نیست که این موضوع به چند سلبریتی تقلیل داده شود.
مطرح شدن این موضوع توسط آقای نوبخت حمایت کلی از اصحاب فرهنگ و هنر بوده است که خیلی هم پولساز نیستند، اما در نهایت تصمیم نهایی با مجلس است.
برچسب ها: سران قوا ، سلبریتی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار