بورس‌های جهانی ریزش کرد
کد خبر: 980315
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00471X
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
مسئله برگزیت که در دو سال اخیر به اصلی‌ترین عامل محرک بازار‌های بورس و ارز اروپا تبدیل شده با وجود چندین مرتبه تمدید مهلت خروج و توافقات اولیه به نتیجه‌ای نرسیده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: کاهش امیدواری‌ها به حل و فصل مناقشات تجاری باعث ریزش بیشتر شاخص‌های بورسی جهان شد.
به گزارش رویترز، معاملات دیروز بازار‌های سهام جهان به مانند روز‌های قبل کاملاً تحت‌تأثیر اخبار مربوط به چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و جنگ تجاری بین چین و امریکا قرار گرفت: جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر وعده داده است که در صورت پیروزی در انتخابات یک همه‌پرسی مجدد در خصوص برگزیت برگزار خواهد کرد، اما بوریس جانسون، رهبر حزب حاکم محافظه‌کار در موضع‌گیری کاملاً متضادی گفته است که در صورت انتخاب مجدد، انگلیس را سی و یکم ژانویه از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد.

مسئله برگزیت که در دو سال اخیر به اصلی‌ترین عامل محرک بازار‌های بورس و ارز اروپا تبدیل شده با وجود چندین مرتبه تمدید مهلت خروج و توافقات اولیه به نتیجه‌ای نرسیده است. نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد محافظه‌کاران طرفدار خروج با توافق از حزب کارگر طرفدار برگزاری رفراندوم مجدد با اختلاف اندکی پیش هستند هر چند که احتمالاً رأی کافی برای تشکیل دولت را نخواهند داشت.

در معاملات بازار‌های بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند تا جایی که شاخص «فوتسی ۱۰۰» بورس لندن با ریزش ۷۵ /۱ درصدی تا ۷۶ /۷۱۵۸ واحد پایین رفت، شاخص «کک ۴۰» بورس پاریس با کاهش ۰۳ /۱ درصدی در سطح ۲۲/ ۵۷۲۷ واحد بسته شد و شاخص «دکس ۳۰» بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۲۲ /۰ درصدی و ایستادن در سطح ۱۲ هزار و ۲۸/ ۹۸۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص «ایبکس ۳۵» ۲۲/ ۰ درصد پایین رفت و به ۷۰ /۹۱۳۵ واحد رسید.

در حوزه جنگ تجاری نیز اخبار کاملاً ناامیدکننده‌ای به گوش می‌رسد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا گفته است این احتمال وجود دارد که رسیدن به فاز نخست توافق تجاری بین دو کشور به بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده موکول شود. ترامپ که برای شرکت در نشست رهبران ناتو به لندن سفر کرده است، در جمع خبرنگاران گفت: من هیچ محدودیت زمانی مشخصی برای رسیدن به یک توافق ندارم. چینی‌ها می‌خواهند همین حالا به توافق برسیم، باید دید چه می‌شود.

در وال استریت، همه شاخص‌ها ریزشی بودند تا جایی که شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰۱ /۱ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۷هزار و ۲۱ /۵۰۲ واحد بسته شد، شاخص «اس‌اند پی ۵۰۰» با ۶۶/۰ درصد کاهش تا سطح ۲۰ /۳۰۹۳ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی امریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با کاهش ۵۵ /۰ درصدی در سطح ۶۵/ ۸۵۲۰ واحدی بسته شد.
از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص «نیک کی ۲۲۵» بورس توکیو ژاپن با کاهش ۰۵ /۱ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۲۳/ ۱۳۵ واحدی پایین رفت، شاخص «هانگ سنگ» بورس هنگ‌کنگ با کاهش ۹۹ /۰ درصدی به ۲۶هزار و ۳۲ /۱۳۰ واحد رسید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار