ثبت‌نام طرح ملی مسکن تهران در شهر‌های جدید
کد خبر: 980092
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046xw
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
در حالی پیش از این اعلام شده بود که ثبت‌نام طرح ملی مسکن شهر‌های جدید به صورت استانی انجام می‌شود که معاونت مسکن و ساختمان اعلام کرد: ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن تهران در شهر‌های جدید انجام می‌شود.
سرویس اقتصادی جوان‌آنلاین: معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازسی در اطلاعیه‌ای ثبت نام طرح ملی مسکن کلانشهر‌ها از جمله تهران در شهر‌های جدید خبر داده است.

در این اطلاعیه آمده است؛ «ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در تهران در شهر‌های جدید صورت می‌گیرد. جزئیات ثبت نام طرح اقدام ملی با ذکر مکان‌های ثبت نام در اطلاعیه‌های بعدی از طریق پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به آدرس news.mrud.ir اعلام خواهد شد.

پرو‌ژه مسکن تهرانسر به صورت مشارکتی ساخته می‌شود؛ شرایط، نحوه واگذاری و ثبت نام پس از تقسیم سهمیه بین دولت و شریک، اطلاع رسانی و اقدام خواهد شد. پروژه‌هایی که در حال حاضر از متقاضیان ثبت نام می‌شود بر اساس فروش اقساطی و یا واگذاری ۹۹ ساله زمین است که در استان تهران نیز مانند سایر استان‌ها انجام می‌شود. در مرحله نخست ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان‌های استان تهران که تامین زمین صورت گرفته است، به صورت مستقیم؛ و برای متقاضیان شهر تهران در شهر‌های جدید اطراف تهران ثبت نام صورت می‌گیرد.»
طی هفته‌های اخیر در بحث نحوه ثبت‌نام طرح ملی مسکن بین دو معاون وزیر راه و شهرسازی اختلاف نظر‌هایی بود. معاون مسکن و ساختمان به استانی شدن ثبت‌نام‌ها معتقد بود و مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید نیز بر ثبت‌نام در شهر‌های جدید اصرار داشت. گرچه پیش از این اعلام شده بود که ثبت‌نام شهر‌های جدید در طرح ملی مسکن به صورت استانی انجام می‌شود، اما به نظر می‌رسد معاونت مسکن و ساختمان به این نتیجه رسیده تا ثبت‌نام کلانشهر‌ها از طریق شهر‌های جدید انجام شود. احتمالا تجربه شهر‌های جدید در طرح مسکن مهر در چرخش معاونت مسکن و ساختمان بی تاثیر نبوده است.
منبع: تسنيم
برچسب ها: طرح ملی مسکن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار