سال آینده رکود در بازار مسکن عمیق‌تر خواهد شد
کد خبر: 979396
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046mi
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
فرشید پورحاجت:
پورحاجت گفت: رکود بازار مسکن در آینده به دلیل شوک‌هایی که در اقتصاد کشور ایجاد شده عمیق‌تر خواهد شد.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه سازان کشور، با بیان اینکه در کوتاه مدت و تا پایان امسال قیمت مسکن تغییری نخواهد داشت، گفت: ممکن است در سال آینده به دلیل اثرات تورمی که در کشور ایجاد خواهد شد قیمت‌ها در حوزه مسکن افزایش یابد.

او با اشاره به اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی باعث رکود در حوزه مسکن خواهد شد، گفت: در سال آینده رکود در بازار مسکن عمیق‌تر خواهد شد و این در حالی است که قیمت‌ها برابر با نرخ‌های تورم تغییر خواهد کرد.

پورحاجت با اشاره به اینکه از ماه گذشته روند معاملات مسکن بهبود یافته است، گفت: در شرایط کنونی ثبات اقتصادی در بازار مسکن حاکم است و پیش از افزایش قیمت بنزین میزان خریداران مسکن افزایش یافته بود که با شوک قیمتی در نرخ بنزین میزان معاملات متوقف شد.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور با بیان اینکه حضور بخش خصوصی و افزایش تولید می‌تواند شرایط مناسبی را در بازار مسکن ایجاد کند، اظهار کرد: ایجاد توازن در عرضه و تقاضا از سوی مسئولان می‌تواند نقش موثری در بهبود بازار مسکن ایجاد کند که البته این به آن شرط است که حضور سوداگران را در بازار مسکن کمرنگ کنیم.

او تأکید کرد: در این شرایط برخی از سوداگران به دنبال ایجاد تورم در بازار مسکن هستند که باید با نظارت و کنترل بهتر مانع ورود سوداگران به این بازار شویم.

پورحاجت درباره طرح اقدام ملی مسکن هم گفت: حضور بخش خصوصی در این طرح می‌تواند در روند بهتر شدن اجرای آن مناسب باشد البته در این طرح بخش خصوصی شرایطی را برای مسئولان دولتی مطرح کرده بود که هنوز برای موافقت با آن به نتیجه نرسیده‌ایم.

ساخت ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی

دبیر انجمن انبوه سازان کشور اظهار کرد: تعدادی از این واحد‌ها قرار است در قالب پروژه‌های مشارکتی به متقاضیان واگذار شود که امیدواریم حضور بخش خصوصی در اجرای این طرح بهتر شود.

او بیان کرد: ساخت ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی می‌تواند روند رونق را در بازار مسکن بهتر کند که امیدواریم تا دو سال آینده ساخت آن‌ها به اتمام برسد.

برچسب ها: مسکن ، اقتصاد ، رکود
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار