مکان‌های فعال در انتشار کتاب قاچاق پلمب می‌شوند
کد خبر: 977734
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Lu
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۸
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان:
هومان حسن‌پور از کشف یک صحافی و یک انبار که در زمینه قاچاق کتاب فعالیت می‌کردند، خبر داد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کشف کتاب‌های قاچاق گفت: تاکنون در دو مرحله، کتاب‌های قاچاق کشف شده است؛ در مرحله نخست یک صحافی را پیدا کردند که کتاب‌های قاچاق را منتشر می‌کرد. کتاب‌های این صحافی که توسط گروه صیانت انجمن ناشران و کتابفروشان کشف شد به اندازه دو وانت کتاب بود، اما وقتی بیشتر جست و جو کردند به یک انبار کتاب رسیدند که به اندازه شش وانت نیسان کتاب در این انبار کشف شد.

او با بیان اینکه کتاب‌های قاچاق در کشور چاپ می‌شود، بیان کرد: کتاب‌های قاچاق کشف شده درباره تمام موضوعات نوشته شده بودند، در بین آن‌ها کتاب‌های ناشران دیگر که به صورت قاچاق منتشر می‌شوند و کتاب‌های مجاز و غیر‌مجاز هم دیده می‌شود. قطعاً کشف و برخورد با قاچاق کتاب ادامه خواهد داشت. اگر در مقطعی از سال گذشته تاکنون قاچاق کتاب مسکوت مانده بود به دلیل این بود که می‌خواستیم سرشاخه‌های قاچاق کتاب را در کشور شناسایی کنیم.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان ادامه داد: تا زمانی که قاچاق کتاب در کشور ادامه دارد کشف و مبارزه با آن هم در انجمن ناشران و کتابفروشان ادامه خواهد داشت، مکان‌هایی که کتاب قاچاق را منتشر می‌کنند با احکام قوه قضائیه به طور کامل تخلیه یا پلمب می‌شوند. هماهنگی در زمینه برخورد با قاچاق کتاب با قوه قضائیه وجود دارد. اگر احکامی که برای قاچاق کتاب صادر می‌شود مشخص‌تر و جدی‌تر شود، بازدارندگی این احکام بیشتر می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار