توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ قطعی شد
کد خبر: 976838
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00467S
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
در شرایطی که با انتشار خبر توقف تولید پراید و پژو، قیمت پراید به ۵۱ میلیون تومان افزایش یافته و پژو نیز با افزایش ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی در روز‌های گذشته مواجه شده، رئیس سازمان استاندارد از احتمال توقف تولید خودرو‌های دیگری در سال آینده خبر داد.
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: رئیس سازمان ملی استاندارد از مصوبه اخیر شورای عالی استاندارد برای توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ از سال آینده خبر داد و گفت: احتمالاً خودرو‌های دیگری نیز مشمول توقف تولید خواهند شد.

در شرایطی که با انتشار خبر توقف تولید پراید و پژو، قیمت پراید به ۵۱ میلیون تومان افزایش یافته و پژو نیز با افزایش ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی در روز‌های گذشته مواجه شده، رئیس سازمان استاندارد از احتمال توقف تولید خودرو‌های دیگری در سال آینده خبر داد. نیره پیروزبخت در حاشیه مراسم بزرگداشت روز ملی کیفیت در پاسخ به سؤالی در خصوص مصوبه شنبه شب شورای عالی استاندارد، اظهار داشت: در این جلسه مصوب شد تولید پراید به طور کامل از ابتدای مرداد ۹۹ متوقف شود و در عین حال تولید پژو ۴۰۵ جی ال‌ایکس نیز از ابتدای خرداد ۹۹ متوقف خواهد شد.
وی ادامه داد: خودروسازان برنامه ادامه تولید برخی خودرو‌های قبلی در دستور کار دارند و در عین حال اگر شرایط ایجاب کند، خودرو‌های جدید نیز جایگزین خودرو‌هایی که تولیدشان متوقف شده، خواهند شد. در مورد توقف سایر خودرو‌های قدیمی نیز طی شش ماه آینده گزارشی توسط سازمان ملی استاندارد تنظیم و به شورای عالی استاندارد ارائه خواهد شد تا به تصویب برسد.

پیروزبخت با تأکید بر اینکه به یکباره نمی‌توانیم تولید همه خودرو‌ها را متوقف کنیم، گفت: توقف تولید خودرو‌های قدیمی به صورت پلکانی صورت خواهد گرفت. سعی می‌کنیم تا پایان سال یکبار دیگر جلسه شورای عالی استاندارد را تشکیل دهیم و در مورد توقف تولید برخی خودرو‌های دیگر تصمیم‌گیری کنیم. ممکن است تولید خودرو‌های دیگر نیز متوقف شود که البته باید وزارت صنعت برای جایگزینی این خودرو‌ها برنامه‌ریزی کند.

تصویب سند راهبردی یکپارچگی غذا در شورای عالی استاندارد
همچنین رئیس سازمان ملی استاندارد از تصویب سند راهبردی یکپارچگی غذا در جلسه شورای عالی استاندارد خبر داد و گفت: بحث استاندارد فقط برای گذراندن یک روز یا دو روز نیست، بلکه باید کاری کنیم که حداقل مردم از مهم‌ترین مواد‌غذایی که به دستشان می‌رسد، رضایت داشته باشند.
وی تصریح کرد: در این جلسه موضوع مشاغل خانگی و روستایی مطرح شد تا برای مواردی که مشمول استاندارد اجباری نمی‌شوند، از نظر ویژگی‌ها تعریفی صورت گیرد و فعالان این بخش بتوانند از گواهی انطباق و سیاست‌های جدید سازمان استاندارد برخوردار شوند.

پیروزبخت یکی از نگرانی‌های سازمان‌های بین‌المللی در رابطه با استاندارد و کیفیت را بی‌توجهی حکمرانان به موضوع استاندارد عنوان کرد و گفت: در حال حاضر این مسئله در ایران وجود ندارد و در این زمینه خلأ قانونی نیز نداریم. اگر فضای حاکم بر اقتصاد و سیاست کشور نبود، باید وارد فضای رقابت‌پذیری می‌شدیم. دیگر برای تولید‌کنندگان ایرانی زیبنده نیست که فقط به سطح داخلی خودمان اکتفا کنند و وارد فضای رقابتی نشوند.
رئیس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: سرانه ارزش افزوده صنعت، میزان صادرات صنعتی کشور، تراکم صنعتی شدن، کیفیت استاندارد، نقش هر کشور در سرانه ارزش افزوده صنعت و همچنین تجارت صنعتی جهان به عنوان شاخص‌های رقابت‌پذیری مطرح هستند و در این بخش کیفیت صادرات حرف اول را می‌زند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار