مدیر کل بازرسی سازمان مالیاتی: ۳ هزار و کیل هیچ پرونده مالیاتی ندارند!
کد خبر: 975677
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045oj
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹
مدیر‌کل بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: ۳ هزار وکیل را شناسایی کرده‌ایم که هیچ پرونده مالیاتی ندارند و مشخص نیست چطور مجوز گرفته‌اند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین:‌ به گزارش مهر، هادی خانی در مصاحبه با رادیو اقتصاد، درباره شناسایی ۳ هزار وکیل بدون پرونده مالیاتی و تمدید پروانه این وکلا اظهار داشت: تمدید یا عدم تمدید پروانه آن‌ها دست سازمان امور مالیاتی نیست. برابر ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم هر دستگاهی که مجوز یک فعالیت اقتصادی را می‌دهد یا مجوز یک فعالیت اقتصادی را تمدید می‌کند، موظف است با سازمان امور مالیاتی مکاتبه کند، از سازمان امور مالیاتی استعلام بگیرد، اگر سازمان امور مالیاتی اعلام کرد آن فرد بدهکار مالیاتی نیست یا مؤدی مالیاتی خوش حساب است، نسبت به تمدید اقدام کند.
مدیر‌کل بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی افزود: متأسفانه در برخی از مشاغل از جمله همین ۳ هزار وکیل، این همکاری اجرای صحیح و صریح قانون با سازمان امور مالیاتی انجام نشده و نمی‌شود. ما این ۳ هزار وکیل را شناسایی کردیم. براساس اطلاعات پایه‌ای که اخذ کردیم این افراد هیچ پرونده مالیاتی نداشتند و مشخص نیست چطور مجوز گرفتند.
وی ادامه داد: دیتایی که ما به‌عنوان پایه روی آن متمرکز شدیم و با سامانه‌های نرم‌افزاری خودمان مقایسه کردیم که آیا این تعداد افراد پرونده مالیاتی دارند یا ندارند، اطلاعاتی بود که مستقیم از روی سایت کانون وکلا برداشتیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار