احداث جاده قزوین به کلاچای نقش پدافندی در زمان‌های اوج ترافیک و نقش موثری در کاهش مصرف سوخت و زمان دارد
کد خبر: 974811
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045al
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین
مجتبی دائی دائی در رابطه با ضرورت احداث جاده قزوین به کلاچای گفت: این محور افزون بر نقش پدافندی در زمان‌های اوج ترافیک، نقش موثری در کاهش مصرف سوخت و زمان سفر دارد.
جوان آنلاین / مجتبی دائی دائی معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به اینکه گسترش راه‌ها از اساسی‌ترین شاخص‌های رشد اقتصادی کشور به شمار می‌رود گفت: در این راستا افزایش تعداد وسایل نقلیه و ترافیک عبوری و افزایش نرخ تصادفات رانندگی و هزینه‌ها و عواقب غیرقابل بازگشت آن، لزوم توسعه شبکه راه‌های کشور را دو چندان می‌کند.

وی بیان داشت: از اینرو برای ایجاد بستر‌های ایمن‌تر و تسهیل در عبور و مرور، همواره ارتقای کمیت و کیفیت راه‌ها در دستور کار قرار دارد فلذا با توجه به ضرورت افزایش مسیر‌های ارتباطی مطمئن و ایمن بین منطقه شمالی و مرکز کشور، احداث راه اصلی قزوین - کلاچای در مصوبات هیات وزیران قرار گرفته و پس از دریافت ردیف اعتباری از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، اجرای پروژه الزامی گردید.

معاون مهندسی و ساخت این اداره کل افزود: گذشته از ایفای نقش این جاده به عنوان پدافند غیر عامل در هنگام اوج سفر‌ها و مواقع ضرورت، بهره برداری از این مسیر ضمن فراهم آوردن بستر‌های توسعه هر چه بیشتر ظرفیت‌های گردشگری و اقتصادی منطقه الموت، موجب کاهش ۹۷ کیلومتری طول مسیر از قزوین به کلاچای، کاهش یک ساعته‌ی زمان سفر و کاهش سالانه ۱۴ میلیون لیتر مصرف سوخت می‌شود.

دائی دائی افزود: این‌ها همه، سهم بسزایی در کاهش آلودگی هوا، افزایش ایمنی در سفر، حفظ سرمایه‌های ملی و تسهیل در عبور و مرور خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: بی گمان حفظ محیط زیست و منابع طبیعی و رعایت ایمنی و استاندارد‌ها از مهمترین شاخص‌های مورد نظر در اجرای پروژه‌ها در این اداره کل است که با توجه به نتایج بررسی‌های به عمل آمده و ارزیابی زیست محیطی تهیه شده توسط مشاور با تمهیدات مناسبی می‌توان اثرات زیست محیطی را تا حد قابل قبولی کاهش داد.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی