انتشار «دفاع پیروز» خاطراتی از رهبر انقلاب در دفاع مقدس
کد خبر: 969796
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Hs
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
خاطرات مسئول حفاظت آیت‌الله خامنه‌ای در دوران ریاست جمهوری منتشر شد
روز گذشته انتشار دو کتاب که هر کدام به نوعی با نام رهبر معظم انقلاب گره خورده‌اند در میان اخبار حوزه کتاب خودنمایی می‌کرد؛ یکی خاطرات مسئول حفاظت آیت‌الله خامنه‌ای در دوران ریاست جمهوری (عضو اولین شورای فرماندهی سپاه پاسداران) و دیگری انتشار «دفاع پیروز» خاطراتی از مقام معظم رهبری در دوران دفاع مقدس.
نوید پارسا
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: کتاب «خاطرات سردار یوسف فروتن» از تازه‌ترین منشورات موسسه فرهنگی- هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی که روز گذشته روانه بازار کتاب شد، تازه‌ترین کتاب مرکز اسناد انقلاب اسلامی است که روایتی از امیر سرتیپ یوسف فروتن است.

یوسف فروتن که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با گروه‌های دانشجویی داخل و خارج از کشور ارتباط داشته و در امر مبارزه نیز فعال بوده است، بعد از پیروزی انقلاب در کمیته انقلاب اسلامی به خدمت پرداخت و در سمت‌هایی، چون فرماندهی سپاه پاسداران لرستان، فرماندهی منطقه دو سپاه به مرکزیت اصفهان، ریاست امنیت و حفاظت مقام معظم رهبری در دوران ریاست جمهوری، ریاست زندان‌ها و... به انجام وظیفه پرداخته است، او خاطراتی خواندنی از آن روز‌ها دارد. خاطرات امیر فروتن در هفت فصل تنظیم شده است؛ فصل اول از تولد راوی تا سفر وی به آلمان را دربرمی‌گیرد، فصل دوم شامل دوران اقامت راوی در هامبورگ است که اشتغال در مرکز اسلامی هامبورگ و آشنایی با شهید بهشتی از جمله مباحث مهم طرح شده در این فصل است، سومین فصل خاطرات راوی از دوران اوج‌گیری مبارزات و بازگشت امام خمینی به ایران را دربر می‌گیرد و...

خاطرات سردار یوسف فروتن تدوین معصومه سماوی، در ۳۸۴ صفحه و با قیمت ۳۵ هزار تومان توسط موسسه فرهنگی- هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. همچنین دیروز موسسه قدرولایت «دفاع پیروز» را که وقایع هشت سال دفاع مقدس و نقش اقشار مختلف و حضور مقام معظم رهبری در آن دوران را روایت می‌کند منتشر کرد.

به گفته مدیر موسسه فرهنگی- هنری قدرولایت کتاب «دفاع پیروز» به مباحث چرایی تحمیل جنگ هشت ساله به ایران از سوی امریکا، نتیجه جنگ تحمیلی و برکات آن، عوامل مؤثر در دوران دفاع مقدس، صحنه‌های ویژه در دفاع مقدس، روایت تاریخی دفاع مقدس از زبان رزمندگان، وظایف ما در قبال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، برگ‌هایی از حضور مقام معظم رهبری در جبهه‌ها و همچنین بیان خاطرات خواندنی ایشان از دوران دفاع مقدس پرداخته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار