ادبیات کودک یکی از فعال‌ترین عرصه‌های فرهنگی ماست
کد خبر: 969243
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00448x
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۵
محمد میرکیانی نویسنده کودک و نوجوان مطرح کرد
محمد میرکیانی معتقد است: آثار متنوعی در تمام انواع ادبیات کودک داریم و با توجه به پیشینه فرهنگی، نویسندگان کودک ما چیزی از آثار جهانی کم ندارند چراکه ادبیات کودک در ایران، یکی از فعال‌ترین عرصه‌های فرهنگی است.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: محمد میرکیانی نویسنده کودک و نوجوان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه ادبیات کودک ما در ایران، یکی از فعال‌ترین عرصه‌های فرهنگی است، گفت: چهره‌های بزرگی در ادبیات کودک ظهور کرده‌اند که توانمندی‌های آن‌ها بسیار زیاد است و در شاخه‌های مختلف، آثاری خلق کرده‌ایم؛ آثار رئال، فانتزی، تاریخی، ادبیات کهن و دینی که در ادبیات کودک نوشته شد. وی افزود: آثار متنوعی در تمام انواع ادبیات کودک داریم که با توجه به پیشینه فرهنگی، نویسندگان کودک ما چیزی از آثار جهانی کم ندارند. مشکل ما این است مرکز و نهادی که باید این آثار را به جهان معرفی کند به شکل منطقی فعال نشده است. یکی از مراکزی که در جهان در این زمینه شناخته شده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و این ظرفیت را دارد که آثار برجسته ادبیات کودک ما را به جهان معرفی کند و از این ظرفیت استفاده شود.

میرکیانی خاطر نشان کرد: در همه جای دنیا آثار ادبی یکدست نیستند. در بین آن‌ها آثار خوب، متوسط، سوپرمارکتی و ضعیف هم دیده می‌شود، اینگونه نیست که در ایران آثار سوپرمارکتی و ضعیف تولید شود بلکه نهاد‌های مرتبط باید با معرفی آثار ایران به جهان مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، خانه فرهنگ، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مدیران فرهنگی سفارتخانه‌ها فعال شوند و جشنواره‌ها را شناسایی کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار