ایران رتبه سوم منابع انسانی دنیا را دارد
کد خبر: 966585
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043S5
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
بومی‌سازی 20 فناوری توسط دانشمندان ایرانی
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: اجرای طرح بومی‌سازی ۲۰ فناوری که بیشترین ارزآوری را داشته از طریق دانشمندان و متخصصان ایرانی در کشور آغاز شده است.

برات قبادیان  در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی که در سالن این سازمان برگزار شد، با اشاره به اینکه بنده امروز حامل پیام وزیر صمت هستیم که خود فرزند شایسته همین استان هستند، اظهار کرد: بنده بیشترین سفر استانی را به آذربایجان‌شرقی داشتم و با توجه به اینکه در کنار کارهای علمی، از کودکی با صنعت درگیر بوده و شخصاً علاقه به آذربایجان‌شرقی دارم، معتقدم این استان در بُرهه درخشانی در بخش صنعت قرار دارد. 

وی افزود: استان در کنار صنعت خود یک استاندار دانشگاهی دارد که صنعت و دانشگاه را به هم وصل کرده است. 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با بیان اینکه یک سوم اقتصاد کشور از طریق وزارت صمت است و این وزارتخانه اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: با شناختی که در دوسال از آقای نجاتی پیدا کردم این بود که او از مدیران شایسته استانی بخش صنعت، معدن و تجارت است. 

وی با یاد استاد کاشانی و کتاب مدیریت قلب‌ها(نویسنده و شاعر)، گفت: سخت است تا این مدت در سازمان مدیریت صمت را بر عهده داشت و در شرایط سخت کشور بتوان قلب‌ها را به دست آورد. 

قبادیان اضافه کرد: پشتکار، مردم‌داری، دلسوزی، تجربه بالای آقای نجاتی منجر به این حجم علاقه و موفقیت شده است به طوریکه یکی از دوستان وزارتخانه آن روز به من می‌گفت که از سال ۱۳۴۸ آقای نجاتی را می‌شناسم. 

وی بیان کرد: وقتی در جایگاه مدعوین این مراسم نشسته بودم با خود می‌گفتم که ای کاش من هم بعد از اتمام مسوولیت این سبقه درخشان و علاقه پشت سر را داشته باشم. 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با تاکید بر اینکه کشور ایران در کل دنیا یه کشور منحصر به فرد است، تصریح کرد: اگر از معادن و نقت و غیره بگذریم باید به صراحت گفت که کشور با جمعیت جوان خود و دارا بودن نیروهای متخصص دارای منابع طبیعی بی‌نظیر است و الحمدالله ایران در رابطه با منابع انسانی رتبه سوم دنیا را دارد.

وی تاکید کرد: استان آذربایجان‌شرقی در رابطه با معدن و صنعت یک استان خوب و قابل اتکایی است و این استان می‌تواند یک الگو مناسب برای سایر کشور است. 

قبادیان بیان کرد: من در هفت استان برای رونمایی از طرح تاپ رفته‌ام ولی تنها استانی که استاندار رغبت داشته و مراسم رونمایی برگزار کرده است، آذربایجان‌شرقی بود. 

وی گفت: اجرای طرح بومی‌سازی ۲۰ فناوری که بیشترین ارزآوری را داشته از طریق دانشمندان و متخصصان ایرانی در کشور آغاز شده است.

شغل‌هایی که در 10 سال آینده به وجود می آیند یا از بین می روند

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت خاطرنشان کرد: دنیای آینده غیردنیای کنونی است و قطعا ۱۰ سال دیگر اقتصاد، فضای دانشگاه و علم غیر از این است و ۷۰ درصد شغل‌ها به گونه‌ای خواهد بود که الان وجود ندارد که گوشه‌ای از آن‌را می‌توان به شغل‌هایی از قبیل اسنپ اشاره کرد.

وی با بیان اینکه آقای نجاتی مردم‌‌دار بود و کار رئیس جدید را از این لحاظ سخت‌تر کرده است، گفت: مدارک کارشناسی از دانشگاه صتعتی اصفهان، کارشناسی ارشد از دانشگاه علم و صنعت و دو صفحه رزومه آقای امین‌زاده متجر شد تا خیالمان از این انتخاب راحت‌تر شود. 

قبادیان متذکر شد: نباید اجازه دهیم تا فاصله‌مان با دنیای صنعتی بیش از این شود بلکه باید طرح‌های علمی و بنیادهای مستحکم دانشگاه را به وسط آورد و الحمدالله شرایط برای این کار نیز فراهم است. 

وی در خاتمه تصریح کرد: قطعاً وزارت صمت از تجارب آقای نجاتی بهره‌مند خواهد شد. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار